اجتماعی

فرار سرمایه از استان در پی بی تدبیری مسئولان

رئیس کمیسیون خدمات شهری، زیست محیطی و بهداشت شورای اسلامی شهر همدان از تعدد مشکلات در زمینه های مختلف در استان خبر داد

علی اکبر نظری در گفت‌‌و‌گو با پایگاه خبری همدان‌ آنلاین در پاسخ به این سوال که چرا با وجود ظرفیت های زیادی که در استان همدان وجود دارد، اما همچنان شاهد مهاجرت تعداد زیادی از مردم به سایر استان ها هستیم، پاسخ داد: متاسفانه در استان همدان مشکلات زیادی وجود دارد که راه‌ حل این معضلات، همکاری مسئولین و توجه به پیشرفت و ترقی استان است.

او در ادامه گفت: پیچیدگی های خاص زیادی در استان همدان وجود دارد که همین مساله، عامل عدم سرمایه گذاری در استان می‌شود، که استاندار و شهرداری باید پیشگام در حل این معضلات باشند اما متاسفانه تفاهم آرا در این زمینه وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی دیگر از علل عدم سرمایه گذاری در زمینه مسکن در همدان گران بودن زمین است، به طوری که به جز قسمتی از تهران قیمت مسکن در همدان از همه استان ها بالاتر است.

نظری با اشاره به عدم استقبال از سرمایه گذاران در استان افزود: متاسفانه در همدان همکاری های لازم در جهت جذب سرمایه گذار وجود ندارد؛ برای مثال پروژه اسکای مال که می‌توانست به اقتصاد استان کمک کند، در پی بی تدبیری مسئولان و عدم خواست انجام این پروژه، متوقف شد و باعث هدر رفت حدودا 2 هزار میلیارد تومان شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن