اجتماعی

وضعیت هوا ناسالم

مسئول برنامه بهداشت هوای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان از ناسالم بودن وضعیت هوا برای تمامی گروه ها خبر داد.

مهدی خدابخشی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: شاخص کیفیت هوا تا ساعت 8 و 30 دقیقه صبح امروز عدد 152 گزارش شده که این رقم طبق سطح بندی شاخص آلودگی هوا ناسالم است و همچنین این وضعیت هوا برای تمامی گروها ناسالم  گزارش شده است.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه بر اساس داده‌های هواشناسی بارش ها از امشب در استان آغاز می‌‍‌‌‌‌‌‎‌‌‌شود، که همین امر سبب کاهش شاخص آلاینده ها خواهد شد و شرایط هوا از فردا در وضعیت بهتری قرار خواهد گرفت.

خدابخشی در خصوص تشکیل کمیته اظهار کرد: تشکیل کمیته کمکی به بهبود وضعیت نخواهد کرد، زیرا ساعات آلودگی در استان همدان  خاص و محدود است و برخلاف بقیه کلان شهر ها،  در هوای استان صرفا یک نوع آلاینده وجود دارد؛ در چنین شرایطی ایجاد محدودیت ثمر بخش نیست.

وی در ادامه افزود: ما اقدامات لازم در جهت آگاه سازی مردم را انجام داده ایم و به عموم مردم توصیه کرده ایم در ساعات میانی روز به خصوص برای گروه های حساس مانند خانم‌های باردار، افراد دارای آسم، بیماری های تنفسی و بیماری های قلبی در محیط باز قرار نگیرند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن