سلامت و پزشکی

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی در مقابله با کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی همدان در مقابله با موج هشتم کووید19 خبر داد.

دکتر محمدمهدی مجذوبی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین با اشاره به آغاز موج جدید کرونا در کشور اظهار کرد: تاکنون هیچ مورد ثابت شده‌ای از گونه‌های جدید شناخته شده کرونا نظیر XBB و BQ۱ در استان همدان مشاهده نشده اما دانشگاه علوم پزشکی همدان از آمادگی کامل در مواجهه با موج هشتم برخوردار است.

وی با بیان اینکه در ستاد دانشگاهی کرونا شرایط مواجهه با پیک هشتم مطرح و بررسی شده است گفت: شرایط مورد نیاز در تأمین دارو، امکانات بستری و درمان بیماران و پشتیبانی در این ستاد بررسی و تمهیدات مورد نظر منظور شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: در حوزه بهداشت، تسریع در اخذ نمونه‌ها و اعلام پاسخ آزمایشات pcr، در دستور کار قرار گرفته است و در حوزه درمان نیز پیش بینی افزایش ظرفیت‌های درمان و بستری و اورژانس بیمارستان‌ها مدنظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به تأمین داروهای مورد نیاز در موج هشتم کرونا عنوان کرد: هماهنگی جهت خرید و دپوی انواع آنتی‌بیوتیک‌ها، سرم و سایر اقلام دارویی مورد نیاز در این زمینه صورت گرفته و تدابیر مقتضی در جهت ذخیره استراتژیک برای گذر از موج احتمالی انجام شده است.

دکتر مجذوبی ضمن تأکید بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به سویه‌های جدید کووید19 گفت: پیشگیری در سویه جدید نیز مثل سویه‌های قبلی حائز اهمیت و ارجح بر درمان است بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از سلامت خود و خانواده‌هایشان مراقبت کنند.

وی در پایان بر تزریق دز یادآور واکسن کووید19 تأکید و تبیین کرد: سالمندان و افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند بیش از سایر گروه‌ها در معرض خطر هستاند که باید هرچه سریع‌تر نسبت به تزریق دز یادآور واکسن اقدام کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن