اجتماعیسیاسی

مردم در طرح آزمایشی سرشماری نفوس و مسکن به روش «ثبتی‌مبنا» اقدام کنند

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ملایر  از آغاز طرح آزمایشی سرشماری ۱۴۰۱ به روش ثبتی‌مبنا از ابتدای دی‌ماه در استان همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ حسین فارسی در جلسه هماهنگی و آموزشی طرح آزمایشی سرشماری نفوس و مسکن که با حضور  مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: آخرین سرشماری رسمی کشور در سال ۱۳۹۵ انجام شده است.

 وی افزود: اکنون با تغییر رویکرد سرشماری، از مراجعه حضوری به روش جدید «ثبتی‌مبنا»، این طرح به صورت پایلوت در همه مناطق شهری و روستایی استان همدان از ابتدای دی‌ماه آغاز شده و تا پایان دی ادامه دارد.

فارسی با تأکید بر اینکه همه ادارات، ارگان‌ها و نهادها موظف به همکاری در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح هستند، تصریح کرد: شهرداران، بخشداران و دهیاران با نصب بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح شهرها، بخش‌ها و روستاهای بزرگ و سایر مدیران نسبت به آگاه‌سازی و مشارکت مردم در طرح آزمایشی سرشماری نفوس و مسکن به طور جد اقدام کنند.

معاون فرماندار  ملایر  بر ضرورت استفاده از بستر شبکه شاد، فضای مجازی و رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی برای مشارکت هرچه بهتر مردم در این طرح تاکید کرد و افزود: همدان تنها استان کشور است که همه مناطق شهری و روستایی آن سرشماری نفوس و مسکن صورت می‌گیرد و ملایر به عنوان دومین شهر بزرگ استان نباید در این زمینه متضرر شود.

وی با اشاره به اینکه مردم تا پایان دی‌ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در این سرشماری ثبت کنند، از شهروندان درخواست کرد: با استفاده از گوشی هوشمند و رایانه خود، به سامانه تغییر نشانی ثبت احوال به نشانی www.ncr.ir مراجعه و با تغییر نشانی محل سکونت در این سرشماری شرکت کنند.

معاون فرماندار ملایر با بیان اینکه افراد بالا ۱۵ سال که کارت ملی دریافت کرده و یا نسبت به اخذ آن اقدام کرده‌اند، می‌توانند برای تغییر نشانی وارد سامانه شوند، بیان کرد: مردم می‌توانند برای اطلاع از کدپستی خود با مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت پست ایران به نشانی www.gnaf.post.ir نسبت به گرفتن کدپستی اقدام کنند.

این مقام مسئول کاهش هزینه‌ها، مشخص شدن محل اقامت هر فرد دارای کد ملی و برنامه‌ریزی برای اختصاص بودجه و اعتبارات ملی را از جمله اهداف طرح آزمایشی سرشماری ۱۴۰۱ عنوان کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن