اجتماعی

97 درصد از سد اکباتان خالی است

مدیر روابط عمومی آب منطقه ای استان همدان از کاهش آمار منابع آبی موجود در سدها خبر داد.

علی پرند افشار در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین بیان کرد: طبق آخرین آمار و داده ها در حال حاضر ذخیره آبی سد اکباتان 1 میلیون و 130 هزار متر مکعب گزارش شده و این بدان معناست که تنها 3 درصد ذخیره آبی در سد اکباتان وجود دارد؛ همچنین میزان آب ورودی به این سد نیز 230 لیتر در ثانیه است.

پرند افشار با اشاره به ادامه روند عملیات اجرایی تصفیه خانه مهاجران عنوان کرد: 80 درصد از تجهیزات این تصفیه خانه تامین شده و ما در تلاش هستیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن این پروژه را به پایان برسانیم.

وی در ادامه گفت: حجم سد آبشینه 0، شیرین‌سو 660 هزار متر مکعب معادل 15 درصد، سد سرابی تویسرکان 1 میلیون و 360 هزار متر مکعب معادل 13 درصد و سد کلان 34 میلیون متر مکعب معادل 77 درصد است.

مدیر روابط عمومی آب منطقه همدان در ارتباط با میزان بارش ها در سال‌های آبی اذعان کرد: در واقع سال آبی از مهر تا پایان شهریور ماه هر سال ادامه دارد؛ گفتنی است در سال آبی امسال 56 میلی‌متر بارش رخ داده است که این رقم در سال گذشته همین تاریخ 107 میلی‌متر بوده است، همچنین میزان بارش در بلند مدت 129 میلی‌متر بوده است که با کاهش 47 درصدی در سال جاری مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: در ایستگاه سد اکباتان 40 میلی‌متر بارش در سال آبی رخ داده است و نسبت به سال گذشته که 124 میلی‎‌متر بوده، کاهش 68 درصدی بارش را به همراه داشته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن