اجتماعی

کاهش دمای همدان

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان همدان از ادامه روند بارش‌‌های پراکنده در همدان خبر داد.

محمد حسین باقری شکیب در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: امروز شاهد آسمانی ابری همراه با بارش پراکنده در جنوب استان خواهیم بود، همچنین بارش‌ها در استان تا ظهر امروز ادامه دارد اما از لحاظ میزانی چندان قابل توجه نخواهد بود.

وی با اشاره به کاهش دما در استان افزود: تا جمعه با بارش‌های خفیفی رو‌به‌رو خواهیم بود و این روند در روز شنبه متوقف شده و دوباره از روز یکشنبه آغاز می‌شود، همچنین تا اواخرهفته شاهد کاهش دمای 2 الی 3 درجه ای نیز خواهیم بود.

باقری شکیب در ادامه گفت: طی 24 ساعت گذشته در استان، نهاوند با 7 درجه گرم‌ترین و نهاوند با منفی 8 درجه سرد ترین نقاط استان بوده اند؛ در همین مدت همدان نیز در گرم‌ترین ساعات 4 درجه و در سرد ترین ساعات منفی 3 درجه را شاهد بوده است، که این رقم تا اوخر هفته به منفی 10 درجه هم خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به کاهش میانگین بارش ها در استان همدان افزود: طبق آمار به دست آمده از مرکز فرودگاه همدان تاکنون 6/31 میلی‌متر بارش دراین منطقه اتفاق افتاده که نسبت به سال گذشته در همین تاریخ4/81 میلی‌متر بوده است، شاهد کاهش 60 درصدی بارش ها بوده ایم؛ و این رقم در بلند مدت نیز 120 میلی‌متر بوده است و در حال حاضر 73 درصد کاهش داشته ایم.

همچنین وی عنوان کرد: بیشترین کاهش بارش ها در شهرستان رزن با منفی 83 درصد و کم‌ترین کاهش بارش در شهرستان نهاوند با منفی 46 درصد رخ داده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن