اجتماعی

قطعی گاز در 91 مرکز پر مصرف

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از قطعی 91 مرکز دولتی و عمومی پر مصرف در استان خبر داد.


محمد صادق محبی نظر در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: به منظور جلوگیری از مصرف بیش از حد گاز و قطعی آن، طبق مصوبه کار گروه پیشگیری، مدیریت و پاسخ به بحران استانداری تیم های بازرسی و پایش مصرف انرژی ادارات در سه تیم مجزا (شرکت گاز، شرکت گاز و برق، شرکت های انرژی و فرمانداری ها) پایش مستمر انجام می‌دهند به همین منظور 91 مرکز پر مصرف با قطعی گاز روبه رو شده اند؛ گفتنی است لیست قطعی ها به امور بازرسی عملکرد، حقوقی استانداری طبق تاکید استاندار ارسال گردیده.

وی بیان کرد: اداره کل آموزش و پرورش، اداره کار و امور اجتماعی، سازمان امور مالیاتی، پزشکی قانونی، سازمان نظام مهندسی، آموزش و پرورش ناحیه 2 از جمله مراکزی هستند که در نتیجه عدم رعایت الگو های مصرف انرژی، با قطعی گاز مواجه شده اند.

محبی نظر اظهار کرد: میزان گاز رسانی استان همدان در بخش خانگی و شهری 100 درصد و در بخش روستایی 9/99 درصد بوده است که از این منظر استان همدان اولین و سبز‌ترین استان کشور در گازرسانی به تمام مناطق بوده است و همچنین گازرسانی به محورهای صنعتی و تولیدی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: اواسط آذر با تشکیل تیم های بازرسی، متشکل از واحد های بهره برداری، پایگاه مقاومت بسیج و حراست شرکت گاز اقدام به پایش مستمر و روزانه ادارات، سازمان ها، دانشگاه ها و موسسات آموزشی و همچنین مجتمع های تجاری شده است، که از این تعداد 6 هزار و 41 مورد بازدید، 591 مورد اخطار و 91 مورد قطعی صورت گرفته است.

محبی نظر تاکید کرد: طبق مصوبه کارگروه مدیریت مصرف انرژی استان مدیران محترم دستگاههای اجرایی موظف بر رعایت مصرف انرژی(برق و گاز) و نظارت بر حسن اجرای مصوبات در حوزه ادارات هستند و فضای اداری را در حد دمای رفاه (آسایش) ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد نگه داشته و از سرد نمودن و یا گرم نمودن خارج از محدوده دمایی استاندارد به لحاظ حفظ سلامتی کارکنان و ارباب رجوع اجتناب فرمایند.
هوشمندسازی موتور خانه ها یکی از اقدامات موثر در بهینه سازی مصرف گاز می باشد که ضمن کنترل دمای داخلی و فضای اداری در حد مطلوب کمک شایانی به صرفه جویی منابع انرژی می نماید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن