اجتماعی

نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است


رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری و مالی شورا در نطق پیش از دستور صحن  شورا با بیان اینکه خدا نگذرد از کسانی که این بلا را بر سر شهر آورده و نمی‌گذارند دفع شود، اظهار کرد: بعد از گذشت دو سال از عمر شورای ششم باید بنشینیم و تاسف بخوریم برای وضعیت شهر که ریل پیشرفت را متوقف کردند!
حمید بادامی‌نجات همدان با انتقاد از حضور شهردار در جلسات ایجاد کننده تنش و حاشیه با وجود بحران‌های موجود در شهرداری، ادامه داد: شهردار را معاندین هدایت می‌کنند چراکه تک تک حرف‌ها و حرکات وی در راستای ایجاد تنش بین شهرداری با شورا، دستگاه‌ها و مردم است؛ این چه وضعیت مدیریت شهر است؟
* اظهارات شهردار مبنی بر عدم اجازه فروش ملک خلاف واقع است
وی با بیان اینکه اظهارات شهردار مبنی بر عدم اجازه فروش ملک خلاف واقع است، گفت: نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است.
وی با اشاره به برخی اظهارات خلاف واقع مدیران شهرداری در جلسه دانشگاه بوعلی مبنی بر عدم اجازه فروش ملک به شهرداری توسط شورا، اظهار کرد: برابر تفریغ بودجه چهار، پنج سال سال اخیر، طی سال گذشته و امسال به نسبت سال‌های گذشته فروش ملک در شهرداری بیشتر بوده است.
وی با تأکید بر اینکه شورا وظیفه حراست از بیت‌المال و عدم اجازه به حراج گذاشتن آن را دارد، گفت: شاید اظهارات مذکور به دلیل آن بوده که سه چهار موردی که قصد حراج آن را داشتند، شورا این اجازه را به آنها نداد.
* شورا باید جلوی خام فروشی و ارزان فروشی را بگیرد
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: شورا باید جلوی خام فروشی و ارزان فروشی را بگیرد.
بادامی‌نجات به موضوع فروش ارزان قیمت یک ملک توسط شهرداری اشاره کرد و افزود: بر اساس نظر هیأت تطبیق، استاندار، مدیرکل دادگستری، دو تن از نمایندگان استان و شورای استان این ملک ارزان فروخته شده بود و باید جلوی اینگونه موارد گرفته می‌شد، آیا آقایان باید در اظهارات خود عنوان کنند نگذاشتند ما ملک بفروشیم؟
وی با بیان اینکه ادعای ایستادن در مقابل رانت را داریم و اینگونه اتفاقات در شهر رخ می‌دهد، تصریح کرد: ملکی برای فروش گذاشته شده و در روز اتمام خرید اسناد، اطلاع‌رسانی آغاز و شهرداری بنر نصب می‌کند، این چه معنی دارد؟؛ آیا غیر از این است که بنا دارند، خردار خاصی ملک‌ها را بخرد؟
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان ادامه داد: مشخص است که شورا جلوی چنین اتفاقاتی می‌ایستد و اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیافتد.
بادامی‌نجات خاطرنشان کرد: شما که طی 1.5 سال گذشته حجم بار تامین منابع مالی در املاک و فروش ملک است اینکه در تفریغ بودجه، 6 دوازدهم، 8 دوازدهم و 9 دوازدهم دروغ نیست و 8 دوازدهم نشان می‌دهد به درصد بیشترین میزان فروش ملک را شهرداری در این بازه زمانی داشته است.
وی در توصیه به مدیران شهرداری یادآور شد: دوستان در گفتارشان صداقت داشته باشند، اینکه شورا را متهم به عدم اجازه برای فروش ملک کرده‌اند درست نیست و این موضوع جای تذکر دارد.
* شهردار را در استانداری به بدترین شکل تحقیر می‌کنند
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان اظهار کرد: تذکر اصلی اینجاست وقتی شورا از وظایف نظارتی خود غفلت می‌کند، شهردار را در استانداری به بدترین شکل تحقیر می‌کنند.
بادامی‌نجات با بیان اینکه قبول داریم از وظایف نظارتی خود عقب مانده‌ایم، گفت: اما هر کجا در بحث نظارتی ورود می‌کنیم ما را متهم به کارشکنی می‌کنند و به این دلیل و به اجبار ناچار به کاهش تذکرات شدیم.
وی با اشاره به ابزار رسانه‌ای در دست شهردار بیان کرد: متأسفانه این ابزار رسانه‌ای آقایان در برابر تذکرات و انتقادها به بدترین شکل در فضای مجازی و رسانه‌های مربوط به آنها متهم، تخریب و توهین می‌کند، جای تأمل دارد که طی این 16-17 ماه گذشته چه اتفاقی افتاده است؟؛ هر کجا نقد کردیم تخریب شدیم و به بدترین شکل با آبروی افراد بازی می‌کنند.  
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان افزود: درآمدها که مشخص است، بنده رییس کمیسیون بودجه در سال آخر شورای دور پنجم بودم، کجا ما 650 میلیارد تومان بدهی داشتیم، چرا باید تقصیر را بر گردن گذشتگان بیاندازیم، چرا به مردم دروغ می‌گویید؟
بادامی‌نجات عنوان کردن این رقم بدهی را سیاه‌نمایی و اقدامی به منظور سرپوش گذاشتن بر کارهای انجام شده توسط شهرداری دانست و تصریح کرد: کجاست این عدد که این آقایان عنوان کرده‌اند؟

وی با بیان اینکه عنوان کردن اینگونه موارد برای توجیه ناکارآمدی خود آنهاست، ادامه داد: قبل از شما 10 ها شهردار شهر را چرخاندند و اتفاقاتی از قبل رقم خورده که اکنون درآمد آن برای شماست و درآمد ارزش افزوده شما چندین برابر شده است؛ شما نیز باید اقداماتی داشته باشید که برای آینده شهرداری درآمدهایی باشد.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: شهرداری شخصیت حقوقی دارد و همه ما می‌رویم و شهرداری می‌ماند؛ حرف‌های بی سند و مدرک در جامعه می‌چرخد و یک فعال هم نیست که سند این صحبت‌ها را از آنها بخواهد.
* کار تمام شده را به نام خود تمام نکنید، هنر کرده و پروژه‌ای را شروع کنید
بادامی‌نجات با بیان اینکه رانت از سر و کول شهرداری بالا می‌رود، یادآور شد: از دفتر شهردار تا سایر مناطق ستاد رانت وجود دارد و فقط آدم‌ها و تیم‌ها تغییر کرده‌اند و اینکه جلوی رانت ایستاده‌اند حرفی بیش نیست.
وی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در شهرداری و وارد کردن نیرو اظهار کرد: کشور شده است کشور دامادها و آقازاده‌ها که شهرداری هم از این موضوع مستثنی نیست و جا دارد اعضای شورا واکنش نشان دهند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان گفت: کار تمام شده را به نام خود تمام نکنید، هنر کرده و پروژه‌ای را شروع کنید تا بعد از شما افتتاح شود چراکه این کار درست است.
* افراد کارآمد را به دلیل اینکه همفکر آنها نیستند کنار می‌گذارند
بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه متأسفانه آقایان با این تفکرشان شهر را به قهقرا برده‌اند، بیان کرد: آقایان افراد کارآمد را به دلیل اینکه همفکر آنها نیستند کنار می‌گذارند و این وضعیت شهر شده است.
وی با بیان اینکه حیاط خلوت‌ها را بهم زدند اما حیاط خلوت جدید درست کرده‌اند، افزود: چرا باید چهار هزار نفر نیروی ما در شهرداری زحمت بکشند و آخر ماه به جای حقوق به آنها وام بدهند، چه کسی می‌گوید شهرداری از ابتدای ماه حقوق داده است؟ اینها حقوق نداده‌اند، وام داده‌اند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان تصریح کرد: این سرشکستگی است برای من که این همه مشکلات، اتفاقات بد و غیره باشد و امروز جز شرمندگی برای مردم چیزی نداشته باشیم.
بادامی‌نجات با بیان اینکه طی سال‌های گذشته زحمات بسیاری در مدیریت شهری برای افزایش رضایت‌مندی شهروندان انجام شد، ادامه داد: همه ما در قبال مردمی که با رأی آنها به شورای شهر راه یافتیم مسئول هستیم اما امروز این آقایان موجب افزایش نارضایتی و سقوط مدیریت شهری شده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه نارضایتی‌ها و مشکلات کنونی از ضعف مدیر ارشد شهر است، خاطرنشان کرد: مشکل از مدیران نیست چراکه همین مدیران طی سال‌های گذشته نیز کار می‌کردند و رضایت‌مندی حاصل شده بود.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان یادآور شد: چطور جلوی ورود نیرو به شهرداری را گرفته‌اید که یک نفر را به اسم سخنگو، یک نفر را به اسم مشاور و… وارد کرده‌اید؛ در شهرداری نباید سیاست دوگانه وجود داشته باشد.
حمید بادامی‎نجات با طرح این سوال که چه کسی پشت پرده این موضوعات است، گفت: با توجه به اتفاقات و اظهارات اخیر شهردار مشخص است که اعضای شورا اختیاری از خود ندارند؛ وضعیت شهر، شهروندان، دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و انتقادات آنها عیان است.
* جمعیت 600 هزار نفری شهر در این روزها دچار مشکل و مشقت شدند
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورا با انتقاد از وضعیت عملکرد شهرداری در  پروژه‌های عمرانی، برفروبی و حقوق بیان کرد: چند وقت از بارش سنگین برف گذشته و کسی از شهرداری خود را موظف به ارایه گزارش به شورا ندانسته و این جایگاه و وضعیت شوراست.
وی با بیان اینکه استانداری به مباحث مختلف مرتبط با حوزه شهری ورود می‌کند چراکه شورا به وظایف نظارتی خود عمل نکرده است، تصریح کرد: تمام جمعیت 600 هزار نفری شهر در این روزها دچار مشکل و مشقت شده اند.
بادامی‌نجات خاطرنشان کرد: به جز بنده ۱۰ نفر به شهردار فعلی رای مثبت دادند و طی این مدت هم هر طرح و درخواست مساعدت آنها نیز مصوبه دریافت کرده است.
وی با اشاره به اظهارات خلاف واقع شهردار، یادآور شد: اعضای شورا باید از جلسه تالار قرآن و توهین‌های شهردار به اعضا متوجه دروغ‌های وی می‌شدند.
بادامی‌نجات در پایان گفت: در موضوعات سرمایه‌گذاری نیز در شهرداری ترک فعل اتفاق افتاده است که این موضوع نیز قابل تامل است

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن