اجتماعیسلامت و پزشکی

درخشش دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی همدان در هفتمین همایش مرجعیت علمی(رازی) با دریافت جایزه ملی «نماد» «نشانه مدیریت ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی» بار دیگر افتخار آفرید.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، در این همایش بزرگ علمی که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیران پیشین وزارت متبوع، رؤسا، معاونان، مدیران و اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت در مرکز همایش های رازی دانشگاه تهران برگزار شد، آخرین دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی پس از ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت تاکنون ارائه شد

دکتر مجذوبی رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت در سال ۱۳۶۴ گفت: این مهم برکات زیادی در رشد کمی و کیفی درخدمات رسانی در حوزه های مختلف درمانی، آموزشی، پژوهشی و بهداشتی بدنبال داشته که نتایج آن در حال حاضر برای همگان قابل مشاهده و لمس است.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست به دستاورد پرافتخار و تجلی مرجعیت علمی نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در چهار دهه گذشته گام های بلندی در مسیر ارتقای همه جانبه سلامت برداشته شده است که نمونه بارز و شاخص آن رشد حیرت انگیر مرجعیت علمی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ارتقای حوزه سلامت را از مهمترین و ارزشمندترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، برشمرد و اظهار کرد: امروز ما شاهد گسترش خدمات آموزشی، درمانی و بهداشتی در بیشتر مناطق محروم کشور هستیم و تلاش داریم تا عدالت آموزشی را در همه نقاط کشور برقرار سازیم.

دکتر مجذوبی استفاده از همه امکانات آموزشی را در بهره مندی کامل مردم از بهداشت و درمان را از نتایج ارزشمند ادغام آموزش در نظام سلامت برشمرد و گفت: این نتایج درخشان حاصل نمی شد مگر در کنار هم قرار گرفتن پتانسل های آموزشی و بالینی که به حق پس از ادغام آموزش در نظام سلامت این مهم محقق شد و خروجی آن را در حوزه های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش مشاهده می کنیم.

وی به ارائه دستاوردهای ارزشمند دانشگاهها پس از ادغام اشاره کرد و افزود: همه حاضران در همایش بر نادرست بودن و هزینه بر بودن تفکیک آموزش از نظام سلامت تاکید داشتند و همه بر این باور بودند که با این کار قطع به یقین به بهداشت و درمان مردم نیز آسیب جدی وارد خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه در این همایش به نمایندگی از رئیس دانشگاه جایزه ملی «نماد»« نشانه مدیریت ادغام دانشگاه‌های علوم پزشکی» و لوح سپاس را برای طراحی و اجرای برنامه مداخله سلامت در محیط کار در دانشگاه علوم پزشکی همدان دریافت کرد.
در حاشیه این همایش، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با برپایی غرفه، دستاوردهای خود را در سالهای ۱۳۶۴ و ۱۴۰۱ را به طور مقایسه ای در معرض دید حاضران قرار دادند که دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با به نمایش گذاشتن دستاوردهای این دانشگاه در سالهای پس از ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت در قالب کلیپ، کتاب، پمفلت، پوستر،بنر و دیگر مواد آموزشی در این نمایشگاه بسیار توانمند ظاهر شد و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن