اجتماعی

اصلاح ۲۰۰ کیلومتری شبکه‌های برق ملایر

مدیر توزیع نیروی برق ملایر گفت: اصلاح و بهینه‌سازی ۲۰۰ کیلومتر از شبکه‌های فشار ضعیف، اصلاح و مقاوم‌سازی ۴۵۰ اصله پایه شبکه فشار متوسط، نصب ۱۵۰ دستگاه ترانس توزیع برق و نصب ۲ هزار دستگاه چراغ روشنایی معابر از جمله این اقدامات است.

رضا شیردره در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: در حال حاضر ۱۳۴ هزار مشترک برق داریم، در حالی‌که این عدد در سال ۱۳۵۷ و در زمان پیروزی انقلاب ۱۲ هزار و ۹۳۸ مشترک بود.

وی با بیان اینکه در زمان پیروزی انقلاب طول شبکه فشار متوسط در این شهرستان ۳۳۷ کیلومتر بود که به برکت انقلاب اسلامی، امروز این میزان شبکه به یک‌هزار و ۷۸۲ کیلومتر رسیده است، اظهار کرد: طول خطوط شبکه فشار ضعیف ملایر تا پایان ۱۰ ماهه امسال ۱۲۸۰ کیلومتر است، در حالی‌که سال ۱۳۵۷ و در اوایل انقلاب این میزان، ۳۳۶ کیلومتر بود.

این مقام مسئول ادامه داد: طول شبکه‌های توزیع این شهرستان در حال حاضر سه هزار کیلومتر (ترکیبی از فشار ضعیف و فشار متوسط) است، در حالی‌که سال ۱۳۵۷ در مجموع ۶۷۳ کیلومتر شبکه‌های توزیع برق داشتیم که طی ۴۴ سال گستردگی شبکه ما به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

شیردره خاطرنشان کرد: تعداد ترانس‌های توزیع برق ملایر از ۲۹۲ دستگاه در سال ۱۳۵۷ به سه هزار و ۱۲۴ دستگاه در حال حاضر و پس از پیروزی انقلاب اسلامی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد پست‌های ۶۳ کیلوولت این شهرستان از یک پست در ابتدای انقلاب به ۱۱ پست در حال حاضر، افزایش یافته است، افزود: هم اکنون شهرستان ملایر دارای ۲ پست ۲۳۰ کیلوولت است، درحالی‌که ابتدای انقلاب فاقد هرگونه پست ۲۳۰ کیلوولت بودیم.

مدیر توزیع نیروی برق ملایر گفت: سال گذشته شبکه‌های توزیع برق بیش از ۵۰ روستای ملایر اصلاح و بازسازی شد و امسال نیز تاکنون این عملیات در ۵۵ روستای این شهرستان، انجام شده است.

شیردره ادامه داد: میزان اعتبای که طی ۲ سال گذشته بابت توسعه احداث، اصلاح، بهینه‌سازی و مقاوم‌سازی شبکه‌های توزیع برق انجام دادیم، بیش از ۷۰ میلیارد تومان بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار ملایر، از نعمت برق مطمئن و پایدار برخوردار هستند، افزود: این در حالیست‌که میزان برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت برق، در اوایل انقلاب زیر ۲۰ روستا بود.

وی یادآور شد: ۳۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ایام دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن