اجتماعیسلامت و پزشکی

آمار کاهشی کرونا در استان

رییس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از کاهش آمار کرونا در استان خبر داد.

دکتر یعقوب اندامی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین اظهار کرد: آمار کرونا در استان کاهش پیدا کرده است اما همچنان در روز به طور متوسط 2 الی 3 مورد بستری را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه از اوایل دی ماه فوتی بر اثر کرونا نداشته‌ایم افزود: خوشبختانه شاهد کاهش آمار کرونا در استان، نسبت به هفته‌های گذشته هستیم، به طوری که تعداد مراجعین سرپایی به مراکز 16 ساعته با 9/5 درصد کاهش و تعداد مراجعین به اورژانس بیمارستان‌ها نیز 6/11 درصد کاهش داشته است، اما تعداد بستری‌شدگان 2 درصد افزایش پیدا کرده‌است.

اندامی خاطرنشان کرد: متاسفانه طی ماه‌های گذشته شاهد کاهش آمار واکسیناسیون در استان بوده‌ایم به طوری که واکسن‌های تزریق شده در نوبت اول 6/95 درصد، نوبت دوم 6/83 درصد و نوبت سوم 4/48 درصد بوده‌اند.

وی در رابطه با اینکه تعداد قابل توجهی از همشهریان عزیز از تزریق دوز ابتدایی‌شان حداقل 6 ماه می‌گذرد و همین امر موجب کاهش سطح ایمنی جامعه می‌شود، گفت: ما نمی‌توانیم بگوییم کرونا تمام شده است بنابراین از همشهریان عزیز خواهشمندیم نسبت به تزریق دوز‌های یادآور خود اقدام کنند و زدن ماسک در محیط‌های بسته را نیز فراموش نکنند.

اندامی در پاسخ به اینکه آیا پیک جدیدی را در هفته‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند افزود: هم اکنون در کشورهای اروپایی شاهد پیک های جدیدی از کرونا هستیم و احتمال این که این پیک‌ها به ایران نیز برسد هم وجود دارد.

وی عنوان کرد: درمورد آنفولانزا دیگر نگرانی وجود ندارد، زیرا دوره آنفولانزا به پایان رسیده اما پیش‌بینی می‌شود اوایل بهار پیک خفیفی را تجربه کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن