اجتماعیسلامت و پزشکی

استفاده از ظرفیت مهندسین دانشگاه در جهت بهبود خدمات و تجهیزات فنی و مهندسی


رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از ظرفیت مهندسین دانشگاه و توانمندی آنها در جهت بهبود و ارتقای خدمات فنی و مهندسی و رفع نقص در تجهیزات بهره‌مند خواهیم شد.

دکتر مجذوبی رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در آیین گرامیداشت روز مهندس ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، این مناسبت را به مهندسین شاغل در دانشگاه تبریک گفت و اظهار کرد: دانشگاه به لطف خداوند در ماه‌های اخیر جهش‌های مطلوبی در حوزه‌های علم و فناوری، مراکز رشد و اخیراً در جلب موافقت از وزارت متبوع مبنی راه‌اندازی پارک علم و فناوری ویژه حوزه سلامت داشته است که می‌تواند بستر بسیار مناسبی برای فعالیت های نوآورانه فراهم آورد.

وی با بیان اینکه فعالیت در پارک علم و فناوری حوزه سلامت محدودیتی ندارد عنوان کرد: با آغاز به کار این پارک حتی افراد از بیرون دانشگاه می‌توانند با ایده‌های نو و کاربردی در حوزه سلامت به این بستر پژوهشی فناورانه ورود کنند و اساتید، دانشجویان، پژوهشگران دانشگاه و یا پزشکان و مهندسان رشته‌های مختلف نیز قادر خواهند بود از تمام ظرفیت این مجموعه در جهت گسترش اقدامات پژوهشی، فناورانه و… بهره‌برداری نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: انجام کارهای روتین و روزمره در گذر زمان، خسته‌کننده و کسالت‌بار خواهد بود اما ورود به کارهای نوآورانه، پس از بروز نتایج خود می‌تواند اثرگذار و ماندگار شود بر این اساس، در تلاش هستیم در بخش‌های از سیستم خدمت‌رسانی از ظرفیت مهندسین دانشگاه بهره‌مند شویم و در صورت بروز مشکلات احتمالی در تجهیزات و سیستم‌های مهندسی، با کمک این پتانسیل رفع نقص و ایرادات را شاهد باشیم البته برای افرادی که به اجرای این ایده‌ها ورود کنند مزایا و امتیازاتی در نظر گرفته شود.

وی همچنین به طرح بررسی و برجسته کردن افراد شاخص و اثرگذار در هر واحد اشاره و تصریح کرد: قطعا یکی از این حوزه‌ها، واحد‌های مهندسی دانشگاه است که با گستردگی فعالیت‌های موجود و مهندسین توانمند سیستم تاثیرات مهمی در دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها، پروژه‌های عمرانی، سیستم‌های اطلاعاتی و… دارند.

دکتر مجذوبی همچنین به نقش تاثیرگذار مهندسین دانشگاه در بحران کرونا اشاره و بیان کرد: خوشبختانه ما در بخش‌های مختلف از حضور مهندسین جوان برخوردار هستیم و این جای بسی خرسندی و امیدواری است که میانگین سنی این گروه از خانواده بزرگ دانشگاه با انرژی و انگیزه‌های جوان و پرتوانشان متقارن است.

وی در پایان بر لزوم تامین فضایی در جهت ارائه ایده‌ها و پژوهش‌های حوزه‌های مختلف مهندسی تاکید کرد و افزود: امکانات و شرایط پژوهشی دانشگاه در این راستا در اختیار همه اعضای خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی همدان قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن