اجتماعی

مرگ 384 تن در سوانح رانندگی در استان همدان


مدیر روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان گفت : آمار متوفیان سوانح رانندگی در جاده‌های برون و درون شهری این استان در مدت مشابه سال گذشته 321 نفر بوده که 8.5 درصد افزایش داشته یافته است.


علیرضا صارمی در گفت‌و کو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: 44 نفر از این تعداد در سوانح درون شهری، 269 نفر در تصادفات برون شهری، 35 نفر در تصادفات مسیرهای خاکی و روستایی جان خود را از دست دادند.


صارمی تصریح کرد: آمار تصادفات درون شهری 10 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 2.3 درصد و محورهای برون شهری 22 درصد افزایش یافته و سوانح خاکی و روستایی دراین مدت 39 درصد کاهش داشته است.


افزایش مصدومان حوادث رانندگی
وی افزود: 7 هزار و 3 نفر شامل دو هزار و 226 زن و چهار هزار و 777 مرد در تصادفات 10 ماهه امسال مجروح شدند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته پنج هزار و 667 نفر بوده است.


صارمی گفت: رعایت قوانین و مقررات، توجه به علائم رانندگی و اخطارهای پلیس و نهادینه شدن فرهنگ رانندگی در میان مردم نقش موثری در کاهش آمار فوتی‌ها و مصدومان تصادفات جاده‌ای دارد که باید با نقش آفرینی دستگاه های متولی و فرهنگی به مرحله اجرا برسد.


گفتنی است استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن