اجتماعی

تحقق ۵۱.۵ درصدی بودجه ملایر در سال جاری

فرماندار ملایر با تاکید بر لزوم پیگیری مدیران دستگاه‌های اجرایی در جذب اعتبارات، گفت: به طور میانگین ۵۱ و نیم درصد از بودجه امسال این شهرستان از تمامی ردیف‌ها اختصاص یافت که این میزان نسبت به سال‌های گذشته قابل توجه و از رشد خوبی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی چهارشنبه، ۱۰ اسفندماه در نشست کمیته برنامه‌ریزی ملایر، افزود: میزان جذب اعتبارات در شهرستان به بالای ۸۰ درصد خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۰ حتی تا ماه‌های پنجم و ششم امسال برای برخی دستگاه‌های اجرایی تخصیص بودجه داشتیم، ادامه داد: میانگین تخصیص در استان و شهرستان ملایر در سال گذشته ۵۳ درصد شد که عموما اوراق دو و سه ساله بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حالی‌که امسال با توجه به اینکه در ماه پایانی سال هستیم و هنوز سال تمام نشده، میانگین اختصاص این شهرستان ۵۱.۵ درصد و میانگین تخصیص استان همدان از تمامی ردیف‌ها ۵۶ درصد است.

اسماعیلی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید اجازه دهند اختلاف فاحش و عمده‌ای در تخصیص اعتبارات نسبت به میانگین استانی و شهرستانی ایجاد شود، افزود: سهم هر دستگاه اجرایی از ردیف‌های اعتباری باید مشخص و اختلاف به وجود آمده در میزان تخصیص اعتبارات باید توسط مدیران مورد پیگیری و مطالبه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم حتی یک ریال از اعتبارات ملی این شهرستان برای جای دیگری هزینه شود، گفت: ملایر نخستین و تنها شهرستان کشور است که ریال به ریال اعتبارات ملی و سفر رئیس جمهور را پروژه به پروژه مشخص کرده است.

فرماندار ملایر اظهار کرد: چهار هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب ملی و استانی و حدود دو هزار میلیارد تومان اعتبار از مصوبات سفر رئیس جمهور سهم شهرستان ملایر است و در مجموع شش هزار میلیارد تومان اعتبار دستگاه‌های اجرایی این شهرستان پروژه دارند که در طول تاریخ ملایر بی‌سابقه است.

وی با تاکید بر اینکه هر کدام از مدیران ادارات ما باید دیده‌بان اعتبارات دستگاهی و پروژه‌های مرتبط خود باشند، گفت: امسال با توجه به همت دولت در مهار همه‌گیری کرونا، پیش‌بینی می‌شود سفرهای نوروزی از ۲۴ و ۲۵ اسفند آغاز شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه خدمات‌رسان و امدادی وظایف مهمی دارند.

اسماعیلی ادامه داد: تا حد امکان مدیران آمادگی صد درصدی را در ایام نوروز داشته باشند تا یک نوروز خوب، شاد، مفرج و امیدآفرین را برای مردم رقم بزنیم.

وی یاد آور شد: طی چند روز آینده باید نمایشگاه و فروشگاه بزرگی برای توزیع اقلام و کالاهای اساسی مردم با قیمت‌های متعادل برای مردم دایر شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن