اقتصادیسلامت و پزشکی

بودجه میلیاردی برای پروژه‌های نا‌تمام علوم پزشکی

استاندار همدان: یک هزار و 335 میلیارد برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام علوم پزشکی همدان در نظر گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، علیرضا قاسمی فرزاد عنوان کرد: دولت سیزدهم برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این استان بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان تعریف کرده و فقط در دانشگاه علوم پزشکی همدان و مجموعه درمانی یک هزار 335 میلیارد در نظر گرفته شده است، استاندار همدان با قدردانی از دکتر مجذوبی و معاونان میلاد امام زمان(عج) را تبریک گفت و از زحمات کارکنان حوزه بهداشت و درمان در دوران سخت کرونا برای حرکت جهادگرانه و ایثارگرانه شان تشکر کرد.

وی افزود: اقدامات دولت سیزدهم در فشار تحریم‌ها انجام شده و طبق تاکیدات مقام معظم رهبری جهاد تبیین باید مورد توجه باشد و در مورد کارهای انجام شده خود سانسوری نکرده و اطلاع‌رسانی شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه متخصصان دانشگاه علوم پزشکی همدان در موضوع انتقال و تامین آب همدان پای کار بود، توضیحاتی در مورد مراحل انتقال، تامین تجهیزات و فضای روانی آن مقطع بیان کرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت و حاکمیت در دولت سیزدهم از یکدیگر جدا نیستند افزود: در ایام دهه فجر در اقصی نقاط استان ۹۵۶ پروژه افتتاح و ۱۵۰ پروژه در بخشهای مختلف کلنگ زنی شد. قاسمی‌فرزاد، اقدامات کارکنان حوزه سلامت صفحه درخشان و شفافی را در پیش روی مردم کشور و جهانیان گشود و اقدامات پزشکان و پرستاران نشان داد که آنان تا پای جان آماده فداکاری هستند.

وی، تلاش‌ها و زحمات مسئولان و کارکنان دانشگاه را در سطح کلان نشأت گرفته از برنامه‌های دولت سیزدهم دانست و گفت: ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم و با محوریت و حضور میدانی کادر درمان ریشه کن شد.

استاندار همدان یادآور شد که جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رییس جمهور در از بین رفتن ویروس کووید بسیار موثر بود. وی، واکسیناسیون کرونا را افتخاری بااهمیت برای کشور خواند و گفت: کشور ایران تحت شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم‌ها با دانش محققان در مقابله با کرونا بر دیگر کشورها پیشی گرفت.

قاسمی‌فرزاد با تاکید بر اینکه ما در همه عرصه‌های علمی و فناوری ما پیشگام هستیم، توجه هر چه بیشتر به مباحث رسانه‌ای، اطلاع رسانی و جهاد تبیین را خواستار شد.

وی اضافه کرد: کشور ایران در همه زمینه‌ها قوی است و در حوزه اقتصاد بنیه علمی ضعیفی وجود دارد که برخی ساختارهای در هم تنینده به ارث رسیده باید جراحی شود تا ایران از کشورهای با صلابت باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن