اجتماعی

غربالگری بیماری‌های سرطان در ملایر

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ملایر بیان کرد: تمامی بسترهای لازم به ویژه مرکز غربالگری بیمارستان مهر و مراکز خدمات جامع سلامت برای غربالگری بیماری‌های سرطان در ملایر مهیاست.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ؛ حسین فارسی پنجشنبه ۱۱ اسفندماه در کارگروه بهداشت و درمان،افزود: همه ادارات و نهادهای شهرستان موظف به همکاری با مرکز بهداشت برای اجرای طرح‌های ملی همچون سند ملی سالمندان، جوانی جمعیت و پیشگیری از سرطان هستند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و نهادها باید در اسرع وقت برنامه‌های پیشنهادی خود را برای سالمندان در راستای سند ملی سالمندان ارائه دهند، افزود: سالمندان بالای ۶۰ سال می‌توانند برای غربالگری و بهره‌مندی از سبد حمایتی به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

فارسی ادامه داد: پیشرفت و رشد تکنولوژی، گسترش مراقبت‌های بهداشتی اولیه، پیدایش تکنولوژی‌های جدید برای پیشگیری و تشخیص درمان و اجرای موفقیت آمیز برنامه تنظبم از جمله عوامل در افزایش امید به زندگی در ایران است.

معاون فرماندار ملایر گفت: از تمامی ظرفیت‌های شهرستان باید برای اجرای سند ملی سالمندان، جوانی جمعیت و غربالگری و پیشگیری از بیماری‌های سرطان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ملایر همکاری لازم را در تعیین چند نقطه در سطح شهر برای انجام برنامه‌های اطلاع‌رسانی مرکز بهداشت در طرح ملی جوانی جمعیت داشته باشد، افزود: در راستای اجرای ماده ۳۷ (کالاهای آسیب‌رسان) یک کارگروه ویژه‌ای در قالب بازدید به ویژه از گلخانه‌ها و کنترل و نظارت از نوع سموم استفاده شده در محصولات کشاورزی تشکیل شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن