اجتماعی

راه اندازی سامانه اعلام کارت سوخت شخصی جامانده در جایگاه ها

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان از آغاز به‌کار سامانه برخط اعلام خرابی کارتخوان‌ها و اطلاع رسانی کارت‌های سوخت شخصی جامانده در جایگاه‌های عرضه سوخت خبر داد.

امین روستایی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: فراموشی و جاماندن کارت های سوخت شخصی و عمومی در جایگاه ها، مشکلات عدیده ای فراروی شهروندان و متولیان امر سوخت رسانی و همچنین به طور غیر مستقیم دستگاه‌های همکار تولید، شخصی سازی و ارسال کارت های سوخت قرار می‌داد.

وی افزود: با هدف صیانت از حقوق شهروندان و خدمات‌رسانی بهتر به مردم به‌ویژه در آستانه عید نوروز و تسهیل امور هموطنان، سامانه کاربردی ردیابی کارت های سوخت جامانده در مجاری عرضه راه اندازی و آغاز به کار کرد.

او ادامه داد: پیش از این تا اطلاع یابی مالک خودرو از جاماندن کارت سوخت خود در جایگاه، یا مالک وسیله نقلیه، به کارت خود می رسید یا عدم آگاهی وی از ردیابی کارت موجب قطع امید و لاجرم در دفاتر پلیس +۱۰ درخواست المثنی را ثبت می کرد.

ایشان تصریح کرد: کارت سوخت جامانده مدت زمان زیادی در دفتر جایگاه معطل و سپس برای تعیین تکلیف به ناحیه مربوطه تحویل داده می شد که به دلیل عدم مراجعه مالک درنهایت امر پانج و باطل می شد.

روستایی یادآور شد: صدور مجدد کارت سوخت علاوه بر هزینه مختصری که روی دست متقاضی می گذاشت، هزینه های مضاعفی نیز به شرکت برای وارد کردن تراشه از خارج و غیره را تحمیل می کرد؛ از این رو راه اندازی این سامانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

مدیر منطقه همدان اذعان کرد: درحال حاضر این سامانه برای اعلام خرابی تجهیزات الکترونیکی تلمبه های فروش در اختیار مالکان جایگاه ها و برای رهگیری کارت های جامانده در اختیار نواحی ۸ گانه مستقر در شهرستان های تابعه استان بوده و به نشانیscs.niopdc.ir در بستر اینترنت در دسترس عموم است.

وی اضافه کرد: مالکان خودروها در صورت جاگذاشتن کارت سوخت شخصی در جایگاه‌ها، می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین ناحیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اطلاعات دقیق محل باقی ماندن کارت سوخت خود مطلع شوند و یا افراد به‌صورت مستقیم به سامانه مراجعه کرده و به چهار روش وارد کردن شماره VIN خودرو، شماره پلاک، سریال PAN کارت سوخت و یا نام و نام خانوادگی، از محل کارت سوخت خود مطلع شده و در اسرع وقت آن را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه پیگیری کارت سوخت جامانده و تولید کارت مجدد برای دو طرف هزینه ها و مشکلاتی در بر دارد خواستار شد: شهروندان عزیز بعد از اتمام سوختگیری کارت سوخت خود را از کارتخوان جایگاه ها بردارند.

روستایی خاطر نشان کرد: سوخت رسانان منطقه همدان، خدمت بی منت به شهروندان را شان خود می دانند و امیدواریم در ایام پایانی سال و حلول سال جدید بتوانیم خدمات مطلوب‌تری در حوزه سوخت رسانی به مردم خوب استان داشته باشیم.

این گزارش می افزاید: گزینه رهگیری کارت سوخت جامانده در سامانه Gts برای مدیران مناطق پخش و روسای نواحی و سامانه هوشمند سوخت قابل رویت است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن