اجتماعی

یاری‌رسانی خیرین به بیماران نیازمند

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از واریز مبلغ 58 میلیون تومان به همت خیرین سلامت شهرستان برای درمان بیماران سخت درمان نیازمند در ماه گذشته خبر داد و گفت: برای تکمیل پروژه های در دست اقدام نیز مبلغ 500 میلیون تومان واریز شده است.

دکتر عباس آذرهمایون در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: در طول یک ماه گذشته واریزی قلک ها700 هزار تومان، واریز برای تهیه سبد کالا سه میلیون و 100 هزار تومان، پنج میلیون تومان به منظور ذبح گوسفند، 25 میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی و دو میلیون و 300 هزار تومان واریزی صندوق صدقات مجمع بوده که همگی در موارد فوق هزینه شده است.

وی به واریز مبلغ حدود شش میلیون تومان توسط پرسنل مرکز بهداشت،شبکه ، بیمارستان های امام حسین(ع) و مهر ملایر برای درمان بیمارن نیازمند خبر داد و گفت: همچنین یک میلیون تومان نیز در امور خیر با صلاحدید مجمع صرف شد.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر در مورد عملکرد واحد مددکاری ادامه داد: ماه گذشته 302 مورد به واحد مددکاری مراجعه داشتند که از این تعداد هفت فقره پرونده برای بیماران سرطانی و صعب العلاج تشکیل شد و به یک بیمار سرطانی مبلغ سه میلیون تومان کمک هزینه پرتو درمانی و شیمی درمانی پرداخت شد.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر در رابطه با تجهیزات اهدایی به مجمع خیرین سلامت، افزود: اهدای سه دستگاه فشارخون سنج دیجیتال، از طرف خیرین میلاد حمزلویی به نیات از طرف شادروان ملک مهدیان، اهدای یک عدد ویلچیر توسط محمد حسین صالحی، اهدای یک عدد تشک مواج از طرف خانواده مرحوم اقدس بحرینی، اهدای یک عدد تشک مواج، واکر و ایزیلایف به نیابت از مرحوم احمد بختیاری زاده ، اهدای یک عدد دستگاه دستگاه فتوتراپی به بیمارستان مهر ملایر توسط آذردخت آذرهمایون به نیابت از شادروان سرهنگ حاج حسین خلیلی و اهدای یک دستگاه نبولایزر به بیمارستان مهر ملایر از محل مساعدت جمعی از خیرین، رقم خورد.

آذرهمایون به پرداخت چهار میلیون و 300 هزار تومان هزینه دارو و درمان و معیشتی به بیماران نیازمند، ذبح سه راس گوسفند و توزیع 65 بسته گوشت اهدایی، توزیع 15 بسته سبد غذایی ، توزیع وسایل کمک توانبخشی شامل اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، ویلچر، تشک مواج، ساکشن و تخت بیمارستانی به تعداد 81 مورد به صورت امانی، اشاره کرد.

وی با بیان اینکه 23 مورد موارد بهداشتی درمانی مانند انسولین، ایزولایف و…. نیز توزیع شد، خاطرنشان کرد: همایش نکوداشت خیرین عرصه سلامت برگزار و نقاط ضعف و قوت ششمین همایش نکوداشت خیرین عرصه سلامت بررسی شد و از 25 نفر از خیرین و مددکاران مجمع خیرین تجلیلی به عمل آمد.

آذرهمایون با اشاره به خدمات واحد پرستاری، گفت: انجام 20 مورد خدمات پرستاری رایگان در منزل بیماران نیازمند و صدور 15 مورد کارت اهدای عضو ادیگر خدمات انجام شده مجمع خیرین سلامت ملایر بوده که انتظار می رود در آستانه نوروز و ماه رمضان این خدمات بیشتر شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن