اقتصادی

تیم اقتصادی دولت، منسجم و یک دست نیست

نماینده مردم ملایردر مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه تیم اقتصادی دولت، تیم منسجم و یک دست نیست و از یک نظریه فکری واحدی پیروی نمی کنند، اظهار کرد: در همین راستا بنده یک نامه برای رئیس جمهور نوشتم و کلیه نقطه نظرات تخصصی خود را در حوزه اقتصادی به همراه راهکارها به ایشان ارائه دادم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ دکتر هادی بیگی نژاد پنج شنبه ۱۸ اسفند ماه در نشست خبری، با اشاره به اینکه در این دوره از مجلس تلاش کردیم تا مالیات بر خانه های لوکس به تصویب برسد، گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر بنا به دلایلی کلیه معادلات بازار خودرو عوض و سبب شد خودرو از یک کالای مصرفی به یک کالا برای سرمایه گذاری تبدیل بشود.

این عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه ایران از امکانات، معادن و ذخایز انرژی فراوانی برخوردار است، افزود: اما از نظر استفاده از امکانات کلاً مجموعه ضعیفی هستیم و نتیجه این امر سبب شده تا ما امکانات زیادی داشته باشیم اما پول بسیار کمی داریم.

وی با بیان اینکه این معضل در جاهای مختلف خود را بروز می دهد، خاطرنشان کرد: هنگامی که در زمینه بررسی بودجه و هزینه های جاری وزارت خانه ها ریز می شویم به این نتیجه می رسیم که بخش اعظمی از هزینه های جاری، صرف تأمین حقوق نیروهای انسانی می شود که عمدتاً شرکتی هستند.

بیگی نژاد با اشاره به اینکه با وجود همه این مشکلات و کمبود اعتبار و بودجه نیروهای انسانی در همه ارگان ها، بخش ها و سازمان ها انتظار افزایش حقوق دارند و این در حالیست که بار مالی زیادی به دولت تامین می شود، از سوی دیگر امکان افزایش حقوق وجود ندارد و دولت برای رفع این مشکل پول چاپ می‌کند و بعد مسئله تورم به وجود می‌آید و شرایط اقتصادی سخت‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه تامین بودجه جاری کشور در حال حاضر به سختی امکان پذیر است، افزود: از سوی دیگر تصمیمات غلطی که در برخی از سطوح گرفته می شود بر مشکلات اقتصادی می افزاید؛ به عنوان مثال ما سالانه 1.5 میلیارد لیتر گازوئیل در اختیار معادن قرار می دهیم این در حالی است که دولت به معادن کمک می کند، اما معادن هیچ باری از روی دوش دولت برنمی دارند و کمکی نمی کنند.

نماینده مردم ملایر با تاکید بر اینکه برخی از تصمیماتی که در کشور گرفته می شود و مدل حکمرانی ما پرهزینه و کم بازده است، تصریح کرد: نتیجه این امر کمبود بودجه و اعتبار برای موارد خاص می شود، به گونه‌ای که امسال برای تامین بنزین و گازوئیل کشور، اعتبارات خاصی در نظر گرفته شده که ما بنزین و گازوئیل را از خارج وارد کنیم.

نماینده مردم ملایر در ادامه با بیان اینکه فعلاً گزارش علمی- امنیتی در زمینه مسمومیت دانش آموزان منتشر نشده است؛ تصریح کرد: کمیسیون امنیت و بهداشت مجلس مجدانه پیگیر موضوع است و تلاشی می‌کنیم که نگرانی و ناراحتی به مشکلات مردم اضافه نشود. بیگی نژاد با بیان اینکه در رابطه با مسمومیت دانش آموزان هنوز به جمع‌بندی کلی نرسیده‌ایم؛ افزود: ما با یک پدیده جدید مواجه هستیم که فعلا اطلاعات تخصصی خاصی درباره آن در دست نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: کمیسیون امنیت و بهداشت مجلس مجدانه پیگیر موضوع است و تلاش می ‌کنیم که نگرانی و ناراحتی به مشکلات مردم اضافه نشود. نماینده مردم ملایر با بیان اینکه در حال حاضر بحث مسمومیت دانش آموزان یک پدیده علمی- امنیتی تبدیل شده است؛ افزود: متاسفانه امروز این مسئله سبب شده تا دشمنان نظام و انقلاب، از نظر رسانه ای ذهنیت منفی برای جامعه ایجاد کنند.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه در شرایط حال حاضر کشور پرداختن به اتفاقات و اقدامات مثبت انجام شده و امیدآفرینی در جامعه از وظایف مسئولین و رسانه‌هاست، افزود: به نظر بنده عملکرد این دوره از مجلس در حوزه قانونگذاری خوب بوده، اما در حوزه استیضاح وزرا عملکرد مطلوبی نداشتیم و جای کار دارد.

وی با بیان اینکه تنها عامل نظارتی مجلس، استیضاح وزراست، تصریح کرد: مردم باید مسئولی را انتخاب کنند که هم فرد سالم و مخلصی باشد و هم همواره منافع ملت را بر رضایت گروهی خاص ترجیح بدهد و عالمانه و منطقی رفتار کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن