اجتماعی

افزایش 60 درصدی کرایه تاکسی ملایری ها

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ملایر گفت: در سال جدید افزایش نرخ کرایه تاکسی طبق روال سال های گذشته صورت گرفته و شرایط معیشتی مردم و جوانب مختلف کار لحاظ شده است.

محمد لطفی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ با بیان اینکه مبلغ افزایش نرخ کرایه تاکسی در ملایر برابر با 55 تا 60 درصد نرخ سال گذشته است، افزود: بر اساس روند هرساله، نرخ کرایه تاکسی ها طبق قانون افزایش یافته و برابر قانون تصویب نرخ کرایه درون شهری از وظایف شورای اسلامی شهر است.


وی اظهار کرد: از دی ماه سال 1401 جلسات کارشناسی تعیین نرخ کرایه تاکسی سال 1402 با حضور نمایندگان فرمانداری ، شورای اسلامی شهر و کارشناسان مربوطه برگزار و تصمیماتی گرفته شد.


رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ملایر با بیان اینکه روند قانونی تصویب نرخ طی و توسط سازمان برای تصویب نهایی به شورای اسلامی شهر ارسال شده است، گفت: طبق بررسی های انجام شده و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و آنالیز هزینه های خودرو و رانندگان و درآمد روزانه آنها و بر اساس فرمول های محاسباتی نرخ تاکسی پیشنهاد شد و پس از تصویب شورای اسلامی شهر و به تبع آن کمیته تطبیق فرمانداری ملایر رسید.
لطفی با اشاره به اینکه با هماهنگی های صورت گرفته نرخ کرایه تاکسی در 28 اسفند ماه سال گذشته به رانندگان ناوگان حمل ونقل درون شهری ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: افزایش نرخ کرایه تاکسی طبق روال سال های گذشته صورت گرفته و شرایط معیشتی مردم و همه جوانب کار لحاظ شده است و مبلغ آفزایش برابر با 55 الی 60 درصد نرخ سال گذشته است.


وی تصریح کرد: در صورت تخلف رانندگان و دریافت کرایه اضافی همشهریان می توانند مراتب را به شماره 137 شهرداری ، 124 تعزیرات و واحد گشت و بازرسی سازمان به شماره 50-30-33352820 اطلاع داده و پیگیری کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن