اجتماعی

افزایش بیش از 50 درصدی نرخ تاکسی در همدان

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر از افزایش 50 تا 70 درصدی نرخ کرایه تاکسی در همدان خبر داد.

محمود حضرتی در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی جامعه و اینکه تاکسی‌داران از اقشار متوسط تا ضعیف جامعه هستند، از 28 و 29 اسفندماه نرخ تاکسی‌ها به ویژه در خطوط 3 و4، 50 تا 70 درصد افزایش نرخ داده‌ایم.

وی عنوان کرد: هر ساله شهرداری همدان در خصوص افزایش نرخ تاکسی‌ها پیشنهاداتی را با توجه به وضع موجود در جامعه به شورای اسلامی ارسال می‌کند، این شورا نیز پس از درنظر گرفتن تمامی جنبه‌ها نرخ کرایه تاکسی‌ها را افزایش می‌دهد؛ که ما سال گذشته نیز از آذر ماه 55 جلسه بدین منظور برگزار کرده‌ایم، که سرانجام در تاریخ 28 و 29 اسفندماه نرخ‌نامه به تاکسی داران ابلاغ شد.

حضرتی افزود:  با توجه به تعطیلی چاپ‌خانه‌ها، کپی از نرخ‌نامه همراه با مهر به تاکسی‌داران داده شد تا در خودروهای خود نصب کنند.

وی خاطرنشان کرد: در روز 14 فروردین ماه و پس از بازگشایی چا‎پ‌خانه‌ها به تاکسی‌داران اعلام شد تا هرچه زودتر به منظور نصب اصل نرخ‌نامه در خودروی خود اقدام کنند و به همین منظور نظارت‌هایی نیز صورت گرفت، بنابراین انتظار می‌رود تا پایان هفته جاری تمامی تاکسی‌های سراسر شهر اصل نرخ‌نامه را در خودروی خود داشته باشند.

حضرتی افزود: متاسفانه هرساله نرخ‌نامه دیر به دست تاکسی‌داران می‌رسد که همین موضوع باعث ایجاد دوگانگی قیمت و درگیری‌هایی بین مسافران و تاکسی‌داران می‌شود.

وی درخصوص عوامل موئثر بر افزایش نرخ تاکسی‌ها اعلام کرد: عوامل متعددی چون زمان، ترافیک، عرضه و تقاضا و همچنین هزینه‌های ثابت و متغیر بر روی افزایش نرخ تاثیرگزار هستند، که بر این اساس و با توجه به بررسی‎‌های صورت گرفته خطوط را به 4 درجه دسته بندی کرده‌ایم.

حضرتی درخصوص گله‌مندی عده ای از خرده باقی‌مانده هزینه‌ دریافتی گفت: برخی از تاکسی‌داران و مردم نسبت به این معظل گله‌مند هستند که برای این مشکل نیز دو راه‌حل درنظر گرفته شده‌است، راه حل اول وجود qr کد در تاکسی‌ها و راه حل دوم وجود دستگاه پز در تاکسی‌ها است که نسبت به حل این موضوعات نیز سریعا اقداماتی صورت خواهدگرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن