اجتماعی

استاندار همدان دغدغه‌مند حل مشکلات مردم در کمیسیون ماده ۵ نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از عدم برگزاری و رسیدگی به پرونده‌های مردم در کمیسیون ماده ۵ انتقاد کرد.

سعید شهابی نیا امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مردم برای حل مشکلاتشان مراجعات زیادی به شورای شهر دارند و در این بین از عدم رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده های خود در کمیسیون ماده ۵ گلایه و ابراز نارضایتی دارند، چرا که مدتی است که این کمیسیون تشکیل نشده و مردم در بلاتکلیفی کامل به سر می‌برند!

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی پاسخگوی نارضایتی مردم است، گفت: کمیسیون ماده ۵ حداقل باید ماهیانه یک بار تشکیل شود تا مسائل و مشکلات مردم در این کمیسیون بررسی و حل و فصل شود و یا نهایتا تعیین تکلیف شود که متاسفانه مدتی است این موضوع رها شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان، عنوان کرد: با توجه به تورم موجود در کشور؛ تعلل در تعیین تکلیف پرونده‌های شهروندان منجر به افزایش شدید هزینه های ساخت و تحمیل آن به مردم می‌شود که در همین راستا و به دلیل تعلل موجود‌؛ شاهد ضرر و زیان و آسیب های زیادی به مردم و همچنین مجموعه مدیریت شهری هستیم که قطعا با ادامه این رویه نادرست، نحوه خدمات رسانی به مردم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

شهابی نیا در ادامه به تشریح یکی از تبعات موجود از عدم برگزاری جلسات کمیسیون ماده ۵ پرداخت و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مدیریت شهری همدان، قرار بود شرکت ایران خودرو دیزل ١٠٠ دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری همدان دهد که طبق توافق نامه صورت گرفته مقرر شده بود بابت هر دستگاه اتوبوس یک میلیارد تومان از سوی مدیریت شهری تامین و مابقی توسط دولت تامین شود.

وی در همین رابطه افزود: با توجه چالش‌های موجود در شهرداری برای تامین مالی ۱۰۰ میلیارد تومان؛ قرار بر این شد در قبال مبلغ مذکور زمینی به همین قیمت در اختیار شرکت مذکور قرار گیرد که خوشبختانه با بررسی صورت گرفته قطعه زمین مناسبی برای این موضوع شناسایی شد که نیازمند تغییر کاربری بود که متاسفانه با وجود پیگیری‌های فراوان استاندار همدان جلسه مذکور را تشکیل ندادند!

عضو شورای اسلامی شهر همدان در خاتمه این گفتگو بیان کرد: اگر این اقدام اثرگذار صورت می‌گرفت تعداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان اضافه می‌شد که قطعا در بهبود خدمات رسانی به شهروندان و کاهش معضل ترافیک و آلودگی هوا تاثیر قابل توجهی داشت که متاسفانه این موضوع محقق نشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن