اجتماعی

فاز اول زمین «نهضت ملی مسکن ملایر» تأمین شد

فرماندار ملایر با بیان اینکه با همکاری اهالی گلدره، فاز اول تامین زمین نهضت ملی مسکن ملایر به اتمام رسید، گفت: البته با وجود اطلاع رسانی‌های مکرر، چند نفر(وراث و مالکین ۲-۳ قطعه) برای انعقاد قرارداد مراجعه نکردند، بخشی از اراضی گلدره هم متعلق به دولت و راه و شهرسازی است که در این موارد هم منطبق بر قوانین و ضوابط موجود عمل و حق و حقوق مردم محاسبه و تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی درباره این اقدام مردم ملایر در تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: در فاز دوم توافق با مالکان اراضی پلاک سالارآباد در دستور کار قرار گرفته و مهلت یک ماهه‌ای برای مراجعه مردم در نظر گرفته شده است و امیدواریم در اسرع وقت و قبل از مهلت مقرر این فرآیند به اتمام برسد و توافقات کامل شود.

وی تصریح کرد: بدیهی است که به دلیل انتخاب این اراضی برای اجرای نهضت ملی مسکن، اجرای طرح قطعی است و در صورت عدم مراجعه افراد در زمان مقرر، تملک از طریق اعمال ماده ۸ صورت می‌گیرد، بنابراین تسریع و تکمیل توافقات به نفع مردم خواهد بود.

اسماعیلی با بیان اینکه مستثنیات پلاک سالارآباد تماماً متعلق به مردم است و پیچیدگی‌های پلاک گلدره را ندارد، افزود: خبر خوب دیگر آنکه در تلاشیم که به زودی سایت نهضت ملی مسکن باز شود و امکان ثبت نام مجدد متقاضیان و جاماندگان از طرح فراهم شود و با پوشش حداکثری طرح، خدمت ماندگار و تاریخی دولت سیزدهم در ملایر به بهترین شکل رقم بخورد.

وی ادامه داد همانگونه که قبلاً گفته شد، تصمیم ما واگذاری یک قطعه زمین و تسهیلات مربوطه به هر یک از متقاضیان برای ساخت مسکن ویلایی است.

فرماندار ملایر گفت: عملیات نهضت ملی مسکن در ملایر از ابعاد مختلف جز اولین‌ها و بزرگترین‌ها در شهرستان، استان و حتی در کشور می‌باشد و به لحاظ الحاق اراضی جدید با این وسعت به محدوده شهر و ساخت مسکن ویلایی با این تعداد، نمونه‌های کمتری در کشور وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر عملیات نقشه‌برداری و طراحی عملیات شهرسازی در حال اجراست و یک محدوده شهری مدرن، پیشرفته و منطبق بر الگوی ایرانی اسلامی طراحی و تحویل مردم ملایر میشود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن