اجتماعی

پرورش شهروند مسئول، در قالب طرح مدرسه سبز

شهردار ملایر گفت: در آستانه دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک و با هدف آشنایی دانش‌آموزان با اهمیت حفظ محیط‌زیست و عرصه‌های سبز شهری، طرح «مدرسه سبز» با شعار “دوست خوب زمین باشیم” توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر و با مشارکت دانش ‍‌آموزان و نونهالان در دبستان دخترانه شهید منتظری ۲ و پیش دبستانی گلچین اجرا شد.

مجید فرجی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین ؛ آموزش اصول شهروندی و ضرورت حفظ و نگهداری از محیط‌زیست و فضای سبز شهری از سنين كودكی در مهدكودك ها و مدارس را موجب نهادينه شدن فرهنگ شهروندی، بهبود وضعيت اجتماعی، کاهش تخریب اموال عمومی و افزايش مشاركت اجتماعی در جامعه دانست .

وی افزود: آموزش شهروندی یکی از اهداف مشترک آموزش ‌و پرورش و مدیریت شهری می‌باشد و با آموزش دانش‌آموزان و فرهنگ‌سازی، می‌توان بسیاری از مشکلات شهری را به صورت ریشه‌ای و اصولی رفع کرد.

شهردار ملایر تصریح کرد: یکی از طرح‌های خوبی که در سال‌های اخیر توسط این سازمان و با مشارکت دانش آموزان در مدارس شهر اجرا شده، طرح « مدرسه سبز» است که با هدف آشنایی کودکان و دانش آموزان با مباحث زیست محیطی، ترویج فرهنگ حفظ و نگهداری از محیط‌زیست، جنگل ها و عرصه‌های سبز شهری، افزایش مشارکت دانش آموزان در توسعه و نگهداری از فضای سبز مدارس و نهادینه کردن فرهنگ درختکاری انجام شده است.

وی ادامه داد: توسعه فضای سبز مدارس و پرورش گیاهان در فضاهای آموزشی احساس آرامش، سرزندگی و نشاط برای دانش آموزان به وجود می‌آورد و در قالب طرح مدرسه سبز، دانش‌آموزان با عملیات بازپیرایی و بهسازی فضای سبز، خاک‌ورزی، حذف علف‌های هرز، نحوه کاشت و مراقبت از درختان و گل‌های دائمی و فصلی آشنا می‌شوند و نسبت به تکمیل فضای سبز مدرسه اقدام می‌کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن