اجتماعی

مرغ های تولیدی باید سریعتر روانه بازار شوند

رئیس اداره دامپزشکی ملایر با بیان اینکه به منظور تنظیم بازار، مرغ های تولیدی باید سریعتر روانه بازار شوند، گفت: به همین منظور اکیپ مشترک شامل نمایندگان دامپزشکی ، مدیر جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی از واحدهای مرغداری بازدید داشتند.

دکتر مهدی ظفری پور در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: طی بازدید مشترک از واحدهای مرغداری در خصوص مرغ هایی که سن آنها حداکثر ۵۰ روز بوده، تذکرات لازم داده شد و این واحدها باید سریعتر مرغ را روانه بازار کنند، به همین منظور گشت های بازرسی با تنظیم صورتجلسه تذکرات و اخطارهای لازم را به متصدیان واحدها ارائه کردند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در طول ماه مبارک رمضان، گفت: بازدید کارشناسان دامپزشکی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی ملایر به صورت روزانه انجام می شود.

ظفری پور خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح تشدید نظارت تا کنون 1701 مورد بازدید انجام شده و میزان ضبط و معدوم سازی مواد خام فاسد در طول طرح تشدید تا کنون 2500 کیلوگرم بوده است، همچنین تعداد پنج واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره دامپزشکی ملایر در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به درخواست مشتری و نوع ذائقه برخی افراد، یک نفر شتر در کشتارگاه دام دشت ملایر با حضور مسئول فنی بهداشتی کشتارگاه و ناظر عالیه دولتی مستقر در کشتارگاه ملایر ذبح شد. ظفری پور افزود: گوشت شتر دارای خواص بسیار است، شترها منابعی عالی برای شیر و گوشت بوده و محصولات گوشتی و لبنی از آن دارای فواید بسیار زیاد و متنوعی است، گوشت شتر دارای طبعی گرم و مزه ای شیرین است و از نظر ظاهری به گوشت گوسفند شباهت بیشتر دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن