اجتماعی

افزایش 2 میلیون مترمربعی سرانه ورزش کشور

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در دولت سیزدهم دو میلیون مترمربع به سرانه ورزشی کشور افزوده شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مریم کاظمی پور شب گذشته در مراسم افتتاحیه استخر بانوان کبودرآهنگ اظهار کرد: از شروع کار دولت سیزدهم تاکنون دو میلیون مترمربع به سرانه ورزش کشور اضافه شده و بسیاری از پروژه‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی هم به بهره‌برداری رسیده است.

کاظمی‌پور با اشاره به عملکرد وزارت ورزش و جوانان در 18 ماه اخیر خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم تعداد پروژه‌های نیمه تمام کشور پتج هزار و 500 مورد بود، اما در حال حاضر با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته بخشی از پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و اکنون چهار هزار و ۳۰۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد.

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: در دولت براساس طرح آمایش سرزمین، جمعیت استانی و شهرستانی، برخورداری از زیرساخت‌ها و همچنین ظرفیت‌هایی که وجود داشت، اولویت‌بندی اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه همدان در ورزش بانوان حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و طبق آمار در حال حاضر 10 بانوی همدانی عضو اردوهای تیم ملی هستند، افزود: به‌دنبال تغییر در الگوی رفتار جامعه مخاطب خود هستیم و معتقدیم که مادران به عنوان موتور محرک خانواده می‌توانند نقش مهمی در ارتقای سواد بدنی جامعه که منجر به ارتقای سواد حرکتی می‌شود، داشته باشند.

کاظمی‌پور اضافه کرد: زنان نیمی از جامعه و اثرگذار بر کل جامعه هستند و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و بسیاری از مسائلی که می‌تواند بر سلامت تاثیرگذار باشد در حوزه ورزش قابل حل و پیشگیری است.

معاون وزیر ورزش با اشاره به اجرای طرح ورزش در آب ویژه سالمندان گفت: با توجه به شتاب گرفتن رشد پیری جمعیت کشور به دنبال اجرای طرح ورزش در آب ویژه بانوان سالمند هستیم و امیدواریم افتتاح چنین پروژه‌هایی باعث بهتر اجرا شدن این طرح در شهرهایی مثل کبودراهنگ شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن