اقتصادی

مهلت دو ماهه به بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری از مهلت دو ماهه به بانک‌ها به منظور پرداخت تسهیلات ماده 16 و مشاغل خانگی خبر داد.

اسدالله ربانی مهر در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: یکی از برنامه‌های دولت در بحث حمایت از تولید اعطای وام به مشاغل خانگی و همچنین ماده 16 است، که به همین منظور تمامی بانک‌های همدان موظف هستند ظرف 2 ماه آینده وام‌های این گروه‌ها را پرداخت کنند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته در بحث مشاغل خانگی 28 میلیارد تومان وام به 470 پرونده اعطا شد، که این وام‌ها به کسانی داده‌شد که از اداره‌ کار مجوز داشته و در خانه‌های شهری مشغول به کار بودند.

ربانی مهر افزود: در بحث ماده 16 نیز 270 پرونده موجود است که باید وام‌های این گروه نیز تا اواخر خرداد ماه پرداخت شود.

وی درخصوص شرکت‌های دانش بنیان نیزعنوان کرد: امسال در زمینه پرداخت وام‌ها شرکت‌های دانش بنیان را دراولویت قرار داده‌ایم تا وام‌های این گروه زودتر پرداخت شود.

ربانی درخصوص نظارت بر عملکرد بانک‌ها نیز خاطرنشان کرد: ما براساس برنامه‌های از پیش تعیین شده از ابتدای سال نظارت بر عملکرد تمامی بانک های دولتی و خصوصی را در دستور کار قرار داده‌ایم همچنین با توجه به بخشنامه بانک مرکزی درخصوص روند تسهیل وام‌ها، نظارت‌هایی نیز صورت گرفته است و همچنین هر 2 هفته یکبار عملکرد بانک‌ها بررسی می‌شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه در همدان مشاغلی مانند قالی‌بافی و تولید لباس وجو دارد، در همین زمینه بازدیدهایی را به صورت هفتگی در دستورکار داریم و پس از بازدید بحث تسهیلات نیز پیگیری می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری با بیان اینکه بیش از 95 درصد وام مصارف خانگی در بحث اشتغال صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در این زمینه کمترین انحراف وجود دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن