اجتماعی

«عمومی سازی برنامه ها»؛ ابتکار عمل امسال گرامی داشت مقام معلم

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه امسال حدود ۵۰ عنوان برنامه شاخص به مناسبت هفته معلم در سطح این شهرستان برگزار می شود، افزود: بحث مردمی سازی تجلیل از پاسداشت مقام معلم در همه رده های فعال در زمینه تعلیم و تربیت در اولویت کاری ما قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ مهدی عابدینی نیا، یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در نشست خبری به مناسبت تشریح برنامه‌های هفته معلم افزود: شعار امسال این هفته «سپاس معلم» نام دارد و رئوس برنامه ها بر این اساس تدوین شده است.

عابدینی نیا با بیان اینکه در راستای اجرای برنامه های هفته معلم امسال چند اصل اساسی را مدنظر قرار دادیم ،خاطرنشان کرد: فراگیری برنامه ها مورد نظر ماست و در این زمینه همه مخاطبین جامعه فرهنگی که کار تعلیم و تربیت انجام میدهند، مورد تجلیل قرار می گیرند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه در طول هفته معلم برنامه های شاخصی برای تجلیل از بازنشستگان فرهنگی و سرکشی به بازنشستگان بیمار را در دستور کار قرار دادیم، افزود: مشارکت جویی و مشارکت پذیری معلمان در اجرای این برنامه ها سرفصل دیگر ما به شمار می رود، همچنین از خانواده معلمان بازنشسته و معلمان متوفی در هفته معلم تجلیل به عمل می آید.

وی با بیان اینکه از شور آفرینی و امیدآفرینی در جامعه فرهنگیان امسال روز رئوس برنامه های ما به شمار می رود،گفت: به تازگی با پیگیری‌های دکتر هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نمایندگانی از مناطق آموزشی ملایر، سامن و جوکار با حضور در دفتر معاون وزیر آموزش و پرورش مطالبات این قشر را پیگیری کردند که نتایج خوبی به همراه داشت.

عابدینی نیا با بیان اینکه دانش آموز محور بودن برنامه های هفته معلم یکی دیگر از شاخص های گرامیداشت هفته معلم در سال جاری است، اظهار کرد: امسال تلاش کردیم در برگزاری برنامه های مختلف از ظرفیت و پتانسیل دانش آموزان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و نمونه آن را در برگزاری جشن تکلیف برای حدود ۴۰۰۰ دانش آموز دختر و پسر ملایری شاهد بودیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه به علت تعدد برنامه ها، اجرای تعدادی از آنها آغاز شده است ، گفت: از معلمان و برگزیدگان جشنواره ی مختلف و سرگروه های دوره ابتدایی متوسطه اول و دوم، تجلیل به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه «هفته معلم» در ملایر با غبار روبی گلزار شمس آباد با حضور مسئولین و خانواده معظم شهدا کلید می‌خورد، ادامه داد: در روز ۱۲ اردیبهشت ماه در مدرسه فرهیختگان برنامه« زنگ سپاس معلم» به صورت نمادین برگزار می‌شود، همچنین دیدار فرهنگیان با امام جمعه ملایر ، سرکشتی تعدادی از خانواده شهدای دانش آموز و خانواده های شهدای فرهنگی، تجلیل از همه معلمان شاغل در آموزش و پرورش شهرستان با صدور تقدیرنامه برای آنها، فضاسازی هفته معلم با همکاری شهرداری در تمامی مدارس و برپایی نمایشگاه دست سازه ها و کارآفرینی دانش آموزان از جمله این برنامه‌ها به شمار می رود.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه امسال در ۲۸۷ مدرسه ملایر برنامه های هفته معلم در حد بضاعت مدارس با شور و هیجان خاصی برگزار می‌شود، گفت: انجمن های اولیا و مربیان مدارس ظرفیت بالایی محسوب می‌شوند، به همین منظور در صدد هستیم از پتانسیل این انجمن برای تجلیل از مقام معلمان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد : برگزاری همایش پیاده روی معلمان و تجلیل از شرکت کنندگان به قید قرعه ، حضور فرهنگیان در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه ، بهره گیری از ظرفیت پایگاه های بسیجی مدارس و مساجد محلات و بهره گیری از ظرفیت ائمه جماعات مساجد به منظور تجلیل از مقام معلمان بسیجی و برگزاری محفل و جشن بزرگ خیابانی برای تجلیل از مقام معلم در روز ۱۷ اردیبهشت ماه، برنامه های شاخص ما به شمار می رود.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری« اردوی راهیان پیشرفت» در طول هفته معلم، اظهار کرد : در این اردو دانش آموزان با ظرفیت های علمی و رشته های دانشگاه های ملایر و همچنین پتانسیل ها و توانمندی ها و ظرفیت های کارخانجات و شرکتهای شهرستان آشنا می شوند.

عابدینی نیا با اشاره به اینکه در تلاش هستیم امسال با همکاری دهیاران و بخشداران از معلمان روستاها تجلیل به عمل بیاید، گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی به همت بسیج فرهنگیان در طول هفته معلم، برگزاری یک برنامه کاملا منسجم شهرستانی به منظور تجلیل و پاسداشت از مقام معلمان در ۱۴ اردیبهشت ماه در محل فرمانداری با همکاری ادارات و ارگان های مختلف، تجلیل از ۳۵ معلم برگزیده و منتخب شهرستان ملایر در مرکز استان، اجرای دسته جمعی و همخوانی «سرود سپاس معلم »توسط دانش آموزان در طول هفته معلم در تمامی مدارس شهرستان از دیگر برنامه‌های این اداره است.

وی با بیان اینکه امسال از ظرفیت حوزه های علمیه ملایر به منظور تجلیل از مقام معلم استاد و همچنین معرفی فضاهای حوزه علمیه برای ترغیب دانش آموزان به منظور حضور در حوزه های علمیه استفاده می‌کنیم، گفت: مقرر شده است از پنج مدرسه ای که بهترین برنامه های هفته معلم را اجرا کردند، تجلیل شود.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه به ۱۰ نفر از دانش آموزان که با ابتکار عمل از مقام معلم تجلیل کنند ، جوایز ارزنده ای تجلیل می شود ، اظهار کرد: همچنین مقرر شده است از ۴۰ نفر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تجلیل به عمل بیاید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن