اجتماعی

بودجه 200 میلیارد تومانی احداث بی آر تی

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان از جزییات طرح احداث بی آر تی در همدان خبر داد.

وحید علی‌ضمیر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اظهار کرد: بحث احداث اتوبوس‌های بی آر تی در همدان از سال 90 و 91 مطرح شده و در این زمینه بازنگری‌های زیادی نیز در دستورکار قرار گرفت، اما این طرح در آن سال‌ها به دلیل وجود برخی مشکلات، اجرایی نشد.

وی عنوان کرد: با توجه به مکاتبات اعلام شده مبحث اصلی طرح جامع سازمان حمل و نقل همگانی شهری، احداث بی آر تی بود، اما به دلیل وجود موانع مجموعه مدیریت شهرداری شرایط اجرای این در طرح در همدان محیا نبود.

علی‌ضمیر افزود: هم‌اکنون در مراحل پایانی بازنگری احداث بی آر تی هستیم و در این زمینه مشاورینی نیز به مدت 2 سال تمامی ابعاد این طرح را بررسی کرده‌ و به صورت غیررسمی اعلام کرده‌اند که در سیستم حمل و نقل عمومی همدان باید از بی آر تی استفاده شود، ما نیز امیدواریم تا اواخر خردادماه کار را آغاز کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری خاطرنشان کرد: بودجه داده‌شده برای این طرح بالای 200 میلیارد تومان فقط در زمینه اتوبوس است اما با این حال هنوز این طرح مصوب نشده‌است.

وی با اشاره به 3 کریدور اصلی درنظر گرفته شده برای این طرح خاطرنشان کرد: یک مسیر اصلی امتداد خیابان بوعلی به سمت اکباتان است و از میدان بیمه آغاز شده و تا شهرک فرهنگیان نیز ادامه دارد؛ کریدور دوم نیز امتداد خیابان شریعتی و شهدا است که تا میدان پژوهش ادامه دارد،؛ کریدور سوم نیز امتداد خیابان تختی و باباطاهر را شامل می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن