اجتماعی

شرایط آبی همدان مطلوب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از تامین آب شرب مورد نیاز در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین فرهاد بختیاری‌فر با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در توزیع آب نداریم اظهار کرد: فعلا با قطعی آب روبه رو نیستیم زیرا شرایط تامین آب استان، در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون از رودخانه‌های عباس‌آباد، دره‌مرادبیک و خاکو برداشت آب صورت می‌گیرد، عنوان کرد: چاه‌های موجود نیز در تامین آب فعال هستند و فعلا مشکلی بابت تامین آب وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با تاکید بر اینکه اواخر خرداد آب رودخانه‌ها برای حق‌آبه در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد افزود: در این صورت باید با افزایش ظرفیت برداشت از سد تالوار، آب آن جایگزین آب‌های سطحی شود.

وی با اشاره به اینکه آب سد تا حدودی بیشتر شده و وضعیت ورودی سد اکباتان نیز مطلوب است گفت: سد آبشینه نیز مقداری ذخیره آب دارد که این‌ها نیز جزو منابع پدافندی است تا در صورت مواجه با کمبود آب مورد استفاده قرار گیرند.

بختیاری‌فر با بیان اینکه چاه‌هایی که در بحران آب، سال قبل از کشاورزان گرفته بودیم، به آنها برگردانده شده است تصریح کرد: اوایل سال جاری این چاه‌ها برای کشت و کار کشاورزان برگردانده شد و کسری آب شهر از رودخانه‌ها تامین می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کشاورزان نباید کشت پرآب‌بر داشته باشند گفت: شهروندان نیز مدیریت مصرف را جدی بگیرند تا بتوانیم از این نعمت الهی به درستی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تاکید بر اینکه مردم نگران قطعی آب نباشند خاطرنشان کرد: خردادماه ۶۰۰ لیتر از منابع آب سطحی را از دست می‌دهیم که این میزان از تالوار جبران شده و مشکلی بابت این مسئله نخواهیم‌داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن