اجتماعیورزشی

ایران می‌تواند طلایه‌دار والیبال برفی باشد

دبیرکل فدراسیون والیبال کشورمان گفت: با توجه به اینکه دنیا جدیدا روی والیبال برفی خیلی سرمایه‌گذاری کرده، ایران می‌تواند به لحاظ شرایط آب و هوایی جزو طلایه‌داران این رشته باشد.

میلاد تقوی در حاشیه برگزاری مجمع عمومی هیات والیبال همدان در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین اظهار کرد: دنیا به‌خصوص اروپایی‌ها به‌طور جدی در والیبال برفی ورود کرده و می‌خواهند سرمایه‌گذاری خوبی در این حوزه داشته باشند. از طرفی دیگر چون قرار است به بازی‌های المپیک زمستانی هم اضافه شود، این رشته می‌تواند از اهمیت خاصی برخوردار شود.

وی عنوان کرد: ما می‌توانیم جزو طلایه‌داران این رشته در المپیک زمستانی لقب بگیریم و چون همدان سال گذشته برای نخستین بار در کشور مسابقات آزاد والیبال برفی را برگزار کرد، گام بلندی برای توسعه این رشته برداشت و به عبارت ساده‌تر باید این استان را قطب والیبال برفی کشور خواند.

دبیرکل فدراسیون والیبال کشورمان عنوان کرد: همدان هم به لحاظ شرایط آب و هوایی و هم به دلیل اینکه مسئولان هیات با شهرداری ارتباط خوبی دارند، می‌تواند برای احداث زمین‌های برقی و ساحلی پیشگام باشد و فدراسیون هم این موضوع را به فال نیک می‌گیرد.

تقوی ادامه داد: در حال حاضر با وجود اینکه همدان استانی ساحلی نیست، اما هیات این رشته را با احداث زمین اختصاصی فعال کرده و می‌طلبد بقیه استان‌ها که وضعیت مشابه جغرافیایی دارند، همدان را الگو قرار دهند.

وی تصریح کرد: برخی از استان‌ها با مشکل زیرساختی روبرو هستند. برای مثال مازندران که قطب اصلی والیبال کشور به شمار می‌رود از داشتن خانه والیبال تخصصی محروم است. اما همدان خانه اختصاصی دارد و والیبالیست‌ها باید قدر چنین عمتی را بدانند و مربیان هم از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنند.

تقوی با بیان اینکه هیات‌های استانی مهم‌ترین رکن فدراسیون در پیشبرد اهداف محسوب می‌شوند، اضافه کرد: هیات والیبال همدان در یک سال گذشته زحمات ارزشمندی در پیشبرد اهداف والیبال کشور داشته و این نتیجه مدیریت درست هیات با خرد جمعی و استفاده از نظرات پیشکسوتان است.

دبیرکل فدراسیون والیبال با بیان اینکه همدان در والیبال کشور همواره نامی آشنا بوده و در رده‌های سنی مختلف از دیرباز عضو تیم ملی داشته، افزود: به اعتقاد من انگیزه جوانی در کنار استفاده از تجربه پیشکسوتان نتیجه ایده‌آل و حداکثری خواهد داشت و این احترام به بزرگان ورزش جای تقدیر دارد که باید از سوی هیات والیبال همدان حفظ و تداوم داشته باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن