اجتماعی

طلسم ایجاد “منطقه ویژه اقتصادی سامن” شکسته می شود

در جریان سفر معاون فنی سازمان شهرک‌های صنعتی کشور به ملایر ، مقرر شد پس از اخذ مجوز کتبی سازمان، پیگیری های مربوطه از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد صنعتی-تجاری و مناطق ویژه اقتصادی نیز صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سامن، بیش از یک دهه است که به علت نبود سرمایه گذار به تعویق افتاده و اجرای آن علی‌رغم پیگیری های صورت گرفته مسئولان وقت، تاکنون به نتیجه نرسیده است.

در سفر فتحعلی محمد زاده؛ معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور که با دعوت هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، مقرر شد که این سازمان به عنوان سرمایه‌گذار و مجری توسعه منطقه ویژه اقتصادی سامن، در ایجاد این منطقه اقتصادی سهیم شود.

محمدزاده در حاشیه این سفر گفت: سازمان صنایع کوچک در حال حاضر 10 منطقه ویژه اقتصادی در کشور بوده و در خصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سامن نیز آماده همکاری است که در صورت اخذ مجوزهای لازم و ابلاغ معاون اول رئیس جمهور، ایجاد این منطقه اقتصادی را شروع کند.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور افزود: با این توافق که روال اداری آن از طریق تقاضای رسمی استانداری همدان به این سازمان در چرخه اجرا قرار می گیرد، گره ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سامن که بیش از ۱۳ سال از تصویب آن در هیات دولت و مجلس می گذرد، گشوده می شود.

در ادامه این سفر یک روزه محمد زاده، ضمن بازدید از شهرک های صنعتی جوکار ‌ و حاجی آباد، در نشستی با حضور مسئولین شهری، مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان را بررسی کرد.

گفتنی است؛ موافقت شرکت شهرک‌های های کشور در مشارکت برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سامن، تسریع در روند توسعه شهرک مبلمان حاجی آباد، تخصیص اعتبار برای ایجاد دوربرگردان شهرک حاجی آباد، تخصیص اعتبار برای توسعه تصفیه خانه های فاضلاب شهرک های صنعتی سهند و سامن، حمایت مالی از برگزاری جشنواره مبل منبت، حمایت مالی از حضور صنعت گران و تولید کنندگان ملایری در حوزه‌های منبت، پوشاک و کشمش به منظور حضور در نمایشگاه های بین اللملی و کمک به رفع مشکل برق شهرک های صنعتی شوشاب و جوکار، مهم‌ ترین موارد مطرح و توافق شده در این نشست بود که با پیگیری و حضور هادی بیگی نژاد؛ نماینده مردم ملایر در مجلس برگزار شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن