ورزشی

نسبت به حسن یزدانی و علیرضا کریمی روحیه بهتری دارم

عضو تیم ملی کشتی و قهرمان استان همدان اعزامی به مسابقات جام تختی در وزن 86 کیلوگرم از روحیه بالای خود برای حضور در این تورنمنت مهم خبر داد.

هادی وفایی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به در پیش بودن جام تختی اظهار کرد: شکر خدا تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ام و دو هفته تمرین در مازندران هم کمک شایانی کرد تا اوضاع جسمانی‌ام بهبود پیدا کند. در همدان هم با کشتی‌گیرانی که سهمیه جام تختی داشتند تمرینات منظمی را پیگیری کردیم و از هر نظر سر حال هستم.

وی با بیان اینکه مسابقات امسال جام تختی متفاوت است، عنوان کرد: امسال تکلیف برای تمام کشتی‌گیران به‌دلیل اینکه مدعیان همگی روی تشک خواهند رفت، مشخص است. این به نظر من خیلی خوب است و کار را راحت‌تر می‌کند، چراکه تکلیف همین‌جا تا حدود زیادی روشن می‌شود و دیگر کار چرخه و انتخابی به تورنمنت‌های مختلف و رقابت درون‌اردویی و امثالهم کشیده نمی‌شود.

وفایی درباره رقبای خود در جام تختی تصریح کرد: من دفعه قبلی به علیرضا کریمی باختم. البته همه دیدند که کشتی دست من بود، اما این‌بار به‌خوبی او را آنالیز کرده‌ام و می‌دانم باید روی تشک چگونه عمل کنم.

این کشتی‌گیر باتجربه خاطرنشان کرد: شرایط روحی من خیلی بهتر از بقیه رقباست، چون در جام دانکلوف بلغارستان توانتسم نفر سوم جهان را شکست بدهم و این برتری روی روحیه و انگیزه من خیلی اثرگذار بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که دوست داری با کدام کشتی‌گیر تا فینال رقابت نکنی؟ بیان کرد: من به امید شانس و قرعه به جام تختی نمی‌روم. می‌روم برای کشتی گرفتن و برد. باور کنید قرعه برایم فرقی ندارد.

وفایی با بیان اینکه جام تختی شانس نهایی او برای تصاحب دوبنده تیم ملی محسوب می‌شود، ادامه داد: این تورنمنت برای من مرحله آخر است، شاید نفر دوم و سوم را هم به مسابقاتی اعزام کنند، اما برای تصاحب دوبنده تیم ملی در بازی‌های آسیایی و همچنین مسابقات جهانی راهی جز قهرمانی در جام تختی وجود ندارد.گفتنی است، چهل‌وسومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی به‌عنوان مرحله چهارم چرخه انتخابی تیم ملی روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد و هادی وفایی در وزن 86 کیلوگرم این مسابقات رقبای سرسختی مثل حسن یزدانی، علیرضا کریمی و عزت اکبری را پیش‌روی خود می‌بیند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن