ورزشی

وقتی نسخه فوتبال همدان را جمشیدیان پیچید

تیم فوتبال شهرداری همدان در عین ناباوری به لیگ دسته دو سقوط کرد تا فوتبال هگمتانه دوباره در شوک فرو رفته و ناکامی بزرگ دیگری را تجربه کند.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اگر یک نفر چند ماه پیش سرمربی و کادرفنی شهرداری همدان را کرنومتر به دست سر تمرینات تیم می‌دید، سرنوشت تلخ سه‌شنبه دوم خرداد و سقوط به لیگ دسته دوم، آخرین چیزی بود که از نماینده همدان در ذهن تصویرسازی می‌کرد. تیمی که اوایل فصل حتی تا رتبه چهارم هم خود را بالا کشید، اما به مرگ تدریجی دچار شد و دست آخر یکی از سه تیم سقوط کننده به لیگ دسته دوم لقب گرفت.
فارغ از مشکلات کلان در شهرداری، سنگ‌اندازی‌ اعضای شورای شهر و چالش مدیریت در این تیم، بخش خیلی زیاد این ناکامی را باید پای “احمد جمشیدیان” سرمربی شهرداری‌چی‌ها نوشت. مردی که در تمام روزهای تلخِ نماینده هگمتانه در لیگ امسال، حتی یک‌بار هم امید را به کاروان خسته‌ی این تیم برنگرداند و با باخت‌های پیاپی و خلق آمار فاجعه‌بار، زمینه سقوط تیمش را به بهترین شکل ممکن فراهم کرد.
در واقع شهرداری امسال تیم تغییر عادت‌های بد نبود و با پاگذاری بی‌وقفه روی ریل ناکامی، چنان سقوطی را تجربه کرد که بدون تردید بدبین‌ترین علاقمند به فوتبال هم تصورش را نمی‌کرد.
در این مجال کمی با اعداد و ارقام بازی خواهیم کرد تا هضم فاجعه‌ای که به دست احمد جمشیدیان خلق شد برای مخاطبین ساده‌تر باشد.
اول اینکه شهرداری تا هفته هشتم لیگ یک، در رده چهارم جدول قرار داشت و جالب اینکه خلیج‌فارس ماهشهر که دیروز سبقتی دقیقه نودی از نماینده همدان گرفت و در لیگ یک ابقا شد، از همان موقع در انتهای جدول قرار داشت. تا هفته پانزدهم شهرداری به رتبه نهم سقوط کرد، در هفته بیست‌وچهارم به رتبه سیزدهم رسید و در هفته سی‌ام، تیم پانزدهم جدول بود و در نهایت هم فانوس به دست شد و سقوط کرد. حال سوال این است که چرا مدیران شهرداری با وجود این روند نزولی وحشتناک، دست به تغییر کادرفنی نزدند؟
نکته بدتر، آمار عجیبی بود که شهرداری امسال رقم زد. تیم احمد جمشیدیان امسال در 32 بازی فقط 16 بار موفق به گلزنی شد که این یعنی آمار خجالت‌آور میانگین دو بازی و فقط یک گل زده در طول فصل! اما این تمام ماجرا نیست. تیم جمشیدیان با کسب 28 امتیاز در 32 بازی، حتی موفق به کسب میانگین یک امتیاز در هر بازی هم نشد و بدتر اینکه بعد از چوکای تالش، دومین تیمی بود که کمترین برد را به دست آورده.
تمام اینها یک طرف، روند مفتضحانه‌ای که تیم جمشیدیان در هفته‌های پایانی طی کرد یک طرف. آنها هر 6 بازی پایانی خود را با باخت پشت سر گذاشتند، در شرایطی که فقط کسب یک تساوی در این 6 بازی، می‌توانست حکم به ابقای همدان در لیگ یک بدهد. و عجیب‌تر اینکه از هفته بیستم به بعد شهرداری موفق به برد نشد تا آخرین پیروزی شهرداری در لیگ یک، روی تاریخ یازدهم بهمن 1401 ثبت شود!
این تیم در 13 بازی آخر خود و از مجموع 39 امتیاز ممکن، با سه تساوی فقط سه امتیاز گرفت و 36 امتیاز بر باد داد تا احمد جمشیدیان نه‌تنها موجبات نابودی فوتبال همدان را فراهم کند، بلکه کارنامه ضعیف مربی‌گری خود در چند سال اخیر را هم تکمیل کرده باشد.
مربی‌ای که در این روند ضعیف نتیجه‌گیری، آنقدر استعفا نداد و منتظر ماند تا بلکه مربیان شهرداری او را برکنار کنند و بتواند مطالبات خود را تمام و کمال دریافت کند. مدیران شهرداری هم برای جلوگیری از هزینه‌های بیشتر، عطای اخراج جمشیدیان را به لقایش بخشیدند. این گناه نابخشودنی احمد جمشیدیان بدون تردید همیشه در ذهن علاقمندان به فوتبال همدان باقی خواهد ماند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن