اجتماعی

حضور موفق منبتکاران ملایر در نمایشگاه بین المللی اکسپو تهران

رئیس اتحادیه درودگران مبل منبت ملایر از حضور موفق هنر – صنعت مبل منبت ملایر در نمایشگاه اکسپو تهران خبر داد.

یدالله کریمی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ به حضور رییس انجمن مبل و منبت ترکیه و حضور هیات تجاری و اقتصادی بلند پایه و اعضای انجمن مبل کشور آلجزایر در غرفه مبل و منبت ملایر و درخواست همکاری با فعالین صنعت مبل ملایر خبر داد.

وی با اشاره به بازدید شهردار آگرا؛ پایتخت کشور غنا به همراه مسئولان و تجار این کشور از غرفه مبل و منبت ملایر در پنجمین نمایشگاه اکسپو تهران، گفت: یکی از اهداف ما این است که با توجه به آنکه مبل منبت در کشور گران تمام می شود و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است؛ بنابراین باید بتوانیم به بازارهای بین المللی و منطقه ای دست پیدا کنیم و در این مسیر شرکت در نمایشگاه اکسپو تهران ما را یاری می کند.

رئیس اتحادیه درودگران مبل منبت ملایر ادامه داد: کشورهای مختلفی از غرفه مبل منبت ملایر بازدید داشتند و خواستار همکاری با ما شدند، در آینده نیز هیأت هایی از این کشورها به ملایر مراجعه می کنند و از پتانیسبل منبت ملایر بازدید خواهند داشت.

وی این اقدامات را گامی موثر در بازاریابی و رونق اقتصادی هنر- صنعت مبل منبت شهرستان در عرصه های داخلی و خارجی دانست و اظهارکرد: محصولات ما قابل رقابت با سایر کشورهای مطرح جهان است.

کریمی با اشاره به قابلیت های فراوان شهر جهانی مبل منبت؛ تصریح کرد: با توجه به فعالیت حدود 30 هزار نفر هنرمند منبتکار در ملایر و برند جهانی که به نام ما ثبت شده است، قطعا شرکت در نمایشگاه های بین المللی برای اعتلای و حفظ جایگاه منبل منبت ملایر ضروری است.

گفتنی است؛ پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران( اکسپو) با حضور بیش از ۷۰۰ شرکت در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع در ۱۵ سالن نمایشگاهی، به میزبانی ۷۰ هیئت تجاری و دولتی مشتمل بر بیش از 1200 تاجر و مقام دولتی از سراسر دنیا، با هدف تسهیل صادرات و ایجاد بازارهای صادراتی جهانی با تمرکز بر شرق آسیا، اوراسیا، آفریقا و آمریکای لاتین و تنوع بخشی به کالاهای صادراتی کشور به منظور افزایش ضریب تاب آوری اقتصادی کشور، از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن