اجتماعی

اعطای ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات فرزندآوری و ازدواج به ملایری‌ها

فرماندار ملایر از واگذاری زمین رایگان به فرزند سوم و متقاضیان نهضت ملی مسکن در ملایر خبر داد و گفت: تاکنون ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات فرزندآوری و ازدواج به ملایری ها اعطا شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سلمان اسماعیلی در همایش فرزندآوری و جوانی جمعیت در دانشگاه ملی ملایر، افزود: یک قطعه زمین رایگان به متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن و خانواده‌هایی که فرزند سوم آنها از ۱۴ آبان ۱۴۰۰ متولد شده است، واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ۲۰۰۰ هکتار زمین آماده الحاق به وسعت کنونی شهر ملایر با ۲۲۰۰ هکتار است، اظهار کرد: در پنج شهر دیگر نیز الحاق زمین برای طرح نهضت ملی مسکن انجام شده و یا در دست الحاق است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه برگزاری این‌چنین همایش‌ها باید گره‌ای از مشکل جمعیت باز کند، ادامه داد: با وجود اینکه دستورالعمل‌ها و اقدامات خوبی در کشور اجرایی شده و قانون جوانی جمعیت به عنوان یک قانون مترقی و جامع به تصویب رسیده، اما هنوز آمارها نگران کننده است و عموما مردم پیری جمعیت را باور نکرده‌اند.

فرماندار ملایر افزود: در همین رابطه سال گذشته برای فرزندآوری چهار هزار و ۱۳۵ فقره وام با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان و برای ازدواج سه هزار و ۶۰۳ فقره وام با اعتباری بالغ ۳۷ میلیارد تومان در شهرستان ملایر اعطا شد.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع برای فرزندآوری و ازدواج حدود ۴۹ میلیارد تومان تسهیلات در شهرستان ملایر اعطا شد که این رقم تسهیلات در مقایسه با سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

این مقام مسئول گفت: همه ما به عنوان سفیران جوانی جمعیت وظیفه مهمی بر عهده داریم، مساله جوانی جمعیت قطعا تک بعدی نیست و سلسله مباحث فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون کل زیرساخت‌های صنعتی دولتی ملایر ۳۸۳.۵ هکتار است و این قول را می‌دهیم که تا پایان امسال ۲۰۰ درصد رشد را در این زمینه رقم بزنیم، افزود: مرکز پرتودهی غرب کشور یک تحول بزرگ اقتصادی در شهرستان ملایر است.

اسماعیلی اظهار کرد: طی روزهای آینده عملیات اجرایی بزرگترین کارخانه شیشه منطقه و کشور با سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر در ملایر و همچنین عملیات اجرایی پالایشگاه انگور ملایر طی روزهای آینده آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: راهکار حل مساله جوانی جمعیت از درون ذهن ما می‌گذرد و در درون قلب و ذهن جامعه ایرانی هزاران و صدها گره ایجاد شده و باید این گره‌ها باز شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن