اجتماعی

ماجرای کلاهبرداری خودروهای حواله‌ای در همدان چه بود؟

شرح این کلاهبرداری میلیاردی را از زبان یکی از مالباختگان بخوانید:
یک نمایشگاه ماشین از سال گذشته در همدان اقدام به پیش‌فروش حواله خودرو شرکت‌های ایران خودرو و سایپا کرد، اما زمانی که موعد تحویل حواله می‌رسید، نامبرده اعلام می‌کرد شرکت خودش خودروها را خریده و حواله جدید می‌دهد تا آخرین مرحله که فرد متواری شد و ما ناگزیر به آگاهی مراجعه کردیم!

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، متهم این پرونده یک نمایشگاه ماشین داشت و یک صفحه اینستاگرام که تبلیغات می‌کرد. همشهریان هم نسبت به خرید اقدام می‌کردند، ما هم چون اقوام نزدیک این فرد را می‌شناختیم اعتماد کردیم و چند مرحله خرید انجام دادیم.

متهم مدعی بود آشنایی در تهران دارد که به نمایندگی شرکت‌های تولیدکننده خودرو وصل است و خودروها را به این صورت تهیه می‌کند، حتی در قراردادهای منعقده نیز درج می‌شد به گفته شخص اول که در تهران است، خودروها در نمایندگی به او تحویل و سپس به این فرد در همدان داده می‌شود.

از سوی دیگر زمان تحویل در همدان باید ۵ میلیون تومان پول یدک‌کش پرداخت می‌کردیم، نکته جالب اینکه وقتی می‌گفتیم خودمان در تهران تحویل می‌گیریم عنوان می‌کرد به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست!

قیمت خودروها هم متفاوت بود ولی زمانی که قیمت یک خودرو ۴۰۰ میلیون تومان بود او خودرو را ۲۸۰ میلیون تومان به متقاضیان می‌فروخت.

با کمال تاسف بنده هم ۲۵ خودرو خریداری کردم، چون این فرد در اینستاگرام هم هر وقت خودرویی را تحویل می‌داد عکس منتشر می‌کرد و به شکل گسترده تبلیغات انجام می‌داد، من هم ابتدا ۶ خودرو ثبت نام کرده بودم که وقتی خواستم ماشین‌ها را تحویل بگیرم با اصرار قرارداد را تمدید کرد و ۲۵ خودرو پشت قولنامه نوشت و بعد هم متواری شد!

مدتی است در خصوص پرونده و مبالغ گرفته شده شکایت کرده‌ایم و منتظریم، با شرایطی که پیش آمده سوال بنده این است چرا در شهر ما باید این اتفاق رخ دهد و نمایندگی درست و حسابی ورود نمی‌کند تا خودرو بفروشد؟ به نظرم با خلا قانونی فرصت این قبیل کلاهبرداری‌ها هم پیش می‌آید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن