اجتماعی

تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار اصله نهال در نهالستان قدس ملایر

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر از تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار اصله نهال‌های ریشه لخت و گلدانی در نهالستان قدس ملایر خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۷۰ هزار نهال گلدانی و یک میلیون و ۴۳۰ هزار نهال ریشه لخت شامل ؛ صنوبر ، بادام ، سوزنی برگها ، توت ، زبان گنجشک ، بنه ، گز ، ارغوان و … هستند.

جواد زنگنه در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین افزود: از تعداد یک میلیون و ۴۳۰ هزار نهال ریشه لخت ، حدود یک میلیون آن نهال صنوبر بوده و تولید نهال توسط نهالستان بخش خصوصی حدود ۹۰۰۰ نهال شامل ؛ گردو و بادام است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر در ادامه گفت: در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، عملیات وجین در قطعات کشت زمینی و نهال های گلدانی ، شامل گونه های ؛ صنوبر ، توت ، زبان گنجشک ، ارغوان ، سنجد و … در نهالستان قدس ملایر اجرا شد.

زنگنه افزود: همچنین از طرح بادامکاری در اراضی شیبدار (در راستای طرح ماده سه) در روستای گلدره انوج، به منظور نظارت بر پیشرفت فیزیکی طرح های بادامکاری در اراضی شیبدار، بازدید شد.

وی با بیان اینکه این طرح به مساحت ۱۳ هکتار و توسط سه مجری به نام های یدالله کولیوند ، اعظم کولیوند و احمد احمدوند اجرا شد، اظهارکرد: با توجه به صدور اخطار از سوی ناظر ماده ۳ ، مجریان طرح نسبت به واکاری و تکمیل طرح اقدام کرده اند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر در ادامه افزود: جلسه کارگروه شهرستانی تعیین تکلیف کاداستر اراضی ملی حریم شهر با مشارکت اداره منابع طبیعی و اداره مسکن و شهرسازی ملایر به منظور تثبیت اسناد اراضی ملی در سامانه کاداستر اداره ثبت در راستای مبارزه با زمین خواری و جلوگیری از دست اندازی به انفال در اداره منابع طبیعی ملایر برگزار شد.

زنگنه خاطرنشان کرد: همچنین به تازگی در راستای ترویج فرهنگ منابع طبیعی و پیشگیری از اطفای حریق، کلاس آموزشی با مشارکت بسیج مهندسی و با حضور کارشناسان اداره منابع طبیعی ملایر، در روستاهای گنبد ، دشت آباد و اوج تپه برگزار شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن