اجتماعیسلامت و پزشکی

مرکز ناباروری ملایر هفته دولت افتتاح می شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرکز ناباروری و اورژانس بیمارستان مهر که پیشرفت قابل توجهی داشته اند و تا مناسبت هفته دولت سال جاری افتتاح می شوند، گفت: در راستای افزایش تعداد رشته‌های دانشکده پرستاری به سه رشته که از ملزومات تبدیل دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی است، مقرر شد در راستای پذیرش دانشجو در رشته‌‌های فوریت‌های پزشکی و هوشبری در مهر ۱۴۰۲، مکاتبات لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان با وزارت بهداشت انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلان؛ دکتر هادی بیگی نژاد در خصوص دستاوردهای سفر معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت به این شهرستان گفت: در راستای افزایش تعداد رشته‌های دانشکده پرستاری به سه رشته که از ملزومات تبدیل دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی است، مقرر شد در راستای پذیرش دانشجو در رشته‌‌های فوریت‌های پزشکی و هوشبری در مهر ۱۴۰۲، مکاتبات لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان با وزارت بهداشت انجام شود.

وی با بیان اینکه مسیر پیگیری و مذاکره طولانی را در مورد چالش های حوزه بهداشت و درمان ملایر طی کرده ایم تا به اینجا رسیده ایم، افزود: پس از دعوت از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت به منظور برگزاری نشست مشترک با مسئولین بهداشت و درمان شهری و استانی، دستاوردهای خوبی حاصل شد.

نماینده مردم ملایر ادامه داد: نخستین گام در این حوزه احصای مشکلات موجود و اولویت بندی آن‌ها بوده که همان ماه‌های نخست توسط کارشناسان دفتر ارتباط مردمی بنده و با هماهنگی نخبگان و مسئولین حوزه بهداشت و درمان شهرستان انجام شد و مسمترا تا کنون نیز ادامه دارد.

بیگی نژاد اظهارکرد: مشخصا تقویت و توسعه دانشکده پرستاری و مسیر تبدیل آن به دانشکده علوم پزشکی، آموزشی شدن بیمارستان‌های ملایر، تعمیر و توسعه خانه های بهداشت، شبانه روزی شدن مراکز درمانی روستایی که از مراکز شبانه روزی دور هستند، افزایش ظرفیت بیمارستان‌های ملایر در حوزه تجهیزات و خدمات و همچنین خودکفایی شهرستان در حوزه خدمات خاص پزشکی مثل ناباروری از اهداف اصلی در مطالبات و پیگیر‌ی‌ها بوده است.

نماینده مردم ملایر افزود: پس از مسئله‌یابی و اولویت بندی مسائل، ارتباط مستمر و پیگیری مبتنی بر مطالبه گری از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان همدان انجام شد و طی جلسات متعدد با مسئولین ملی و استانی و سفرهای مکرر این مسئولین به ملایر، بخشی از موضوعات در مسیر حل و فصل قرار گرفت اما در مورد بعضی موارد نیز مقاومت‌هایی خصوصا از جانب مسئولین استانی حوزه بهداشت و درمان مشاهده شد.

وی گفت: در نهایت پس از مسیر طولانی که ذکر شد و بعد از مذاکرات در سطح وزارتخانه بنا شد که معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف مطالبات و رفع موانع درون استانی، با دعوت رسمی بنده به شهرستان ملایر سفر کنند.

بیگی نژاد اظهارکرد: در مورد مراکز بهداشت علی آباد دمق و زنگنه مقرر شد این مراکز در اسرع وقت مجوز شبانه روزی شدن را دریافت کنند تا مشکلات اهالی این مناطق در این مورد رفع شود.

نماینده مردم ملایر افزود: مراکز بهداشت جوکار و حسین آباد ناظم با انجام مکاتبات لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی، مجوز بیتوته شدن را دریافت می کنند و در این مورد تامین پزشک طرح با هماهنگی معاون حقوقی وزیر بهداشت نیز تسهیل و تسریع می شود.

وی ادامه داد: با دستور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت مصوب شد که یک دستگاه سی تی اسکن از محل اعتبارات وزارتخانه مربوطه به بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان ملایر اختصاص یابد.

بیگی نژاد یادآورشد: طبق یک جدول زمانبندی مشخص و برنامه ریزی شده و با هدف آموزشی شدن بیمارستان‌های مهر و امام حسین (ع) تا شهریور ۱۴۰۳، اقدامات و مکاتبات و ارزیابی‌های لازم برای اخذ این مجوز توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام و پیگیری می شود.

وی افزود: مقرر شد در راستای تامین منابع مالی لازم برای خرید خوابگاه دانشجویی دانشکده پرستاری از محل وام بانک عامل دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، هماهنگی لازم و تسریع توسط معاونت توسعه این دانشگاه صورت گیرد.

نماینده مردم ملایر افزود: در مورد بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ملایر مقرر شد که موضوع زمین بیمارستان و اخذ مجوزهای لازم برای شروع ساخت بیمارستان هرچه سریعتر توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان تعیین تکلیف و انجام گیرد.

بیگی نژاد با بیان اینکه مرکز ناباروری و اورژانس بیمارستان مهر که پیشرفت قابل توجهی داشته اند، تا مناسبت هفته دولت سال جاری افتتاح می شوند، گفت: در راستای افزایش تعداد رشته‌های دانشکده پرستاری به سه رشته که از ملزومات تبدیل دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی است، مقرر شد در راستای پذیرش دانشجو در رشته‌‌های فوریت‌های پزشکی و هوشبری در مهر ۱۴۰۲، مکاتبات لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان با وزارت بهداشت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه پس از صدور دستور لازم توسط معاون حقوقی وزیر بهداشت، پایگاه اورژانس جوزان تا پایان آذرماه سال جاری افتتاح می شود، گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز باید یک بسته فرهنگی از اقدامات متنوع به منظور ماندگاری پزشکان و دانشجویان پزشکی در شهر ملایر را طراحی و اجرا کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن