اجتماعیدسته‌بندی نشده

اخذ مالیات از خانه‌های خالی در همدان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از اجرای طرح انصاف از دوم تیرماه در همدان خبر داد و گفت: یکی از بندهای الزام به قانون این طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سیدمجتبی حسینی اظهار کرد: تعیین سقف افزایش اجاره بها تا ۲۰ درصد اولین بند الزامی این طرح است که مصوبه هیأت وزیران را دارد، تغییر روش محاسبه کارمزد مشاوران املاک و اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی از دیگر بندهای الزامی است.

وی افزود: اگر واحد مسکونی اجاره داده نشود و خالی باشد سال اول ۶ برابر مبلغ اجاره، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم تا ۱۸ برابر مبلغ اجاره ملک باید مالیات پرداخت شود.

حسینی خاطرنشان کرد: تشخیص املاک خالی نیز مکانیزهای متفاوتی دارد از جمله استفاده از ابزارهای داده محور همچون بررسی قبوض انرژی مصرفی و خدماتی واحدهای مسکونی.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان عنوان کرد: بندهای تشویقی نیز بخشودگی مالیاتی و عوارض شهرداری ویژه موجران منصف، معافیت حق عضویت سالانه ویژه مشاوران املاکی که افزایش ۲۰ درصدی را رعایت می‌کنند و در نهایت معرفی مشاوران املاک و موجران منصف در رسانه‌هاست.

وی اظهار کرد: نقطه عطف طرح انصاف نحوه محاسبه حق مشاوران املاک است که برای اولین بار در کشور اتفاق می‌افتد به این ترتیب که بر اساس ارزش‌گذاری دولتی منطقه حق کمیسیون مشاوران در نظر گرفته می‌شود که طیب خاطر برای مردم به همراه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن