اجتماعیکشاورزی

قطعی آب نخواهیم داشت

فرماندار همدان گفت: در حوزه تامین آب شرب همدان هیچ مشکلی نداریم همچنین قطعی آب هم نخواهیم داشت و قطعی سه ساعته شبانه نیز برداشته خواهد شد.

مسلم مخفی در دیدار با تحریریه پایگاه خبری همدان آنلاین اظهار کرد: علت قطعی شبانه به دلیل فرسودگی شبکه است که آب هدر نرود و همچنین سطح مخازن تسویه بالاتر بیاید.

وی با اشاره به بازپس دادن اغلب چاه‌های اجاره‌ای کشاورزان، خاطرنشان کرد: آب استان از 72 حلقه چاه منطقه دشت بهار و خالقوردی تامین می‌شودو در این بین تنها از 8 حلقه چاه کشاورزی استفاده می‌کنیم که الباقی چاه‌ها متعلق به دولت است.

مخفی افزود: در حال حاضر دست‌کم 500 لیتر در ثانیه از سد تالوار آب  وارد شبکه آبرسانی استان می‌شود و به زودی به 800 لیتر در ثانیه نیز خواهد رسید و تا 1000 لیتر هم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی تصفیه خانه شیخی‌جان مهاجران افزود: با توجه به افتتاح این تصفیه خانه مشکلی برای تصفیه آب تالوار نخواهیم داشت. فرماندار همدان با تاکید بر اینکه کشاورزان در این مدت مسئولان را همراهی کردند گفت: متاسفانه مشکل آب‌رسانی به روستاهای بالادست و پایین‌دست سد اکباتان وجود دارد، اما همراهی کشاورزان در این مناطق باعث شد 50 درصد آب سد اکباتان را ذخیره کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن