اجتماعی

جشنواره ملی مبلمان و منبت

همزمان با عید قربان چهارمین جشنواره مبلمان منبت در باغ تاریخی سیفیه کلید خورد و شهر جهانی ملایر میزبان میهمانان داخلی و خارجی بود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره مبلمان منبت با حضور میهمانان داخلی و خارجی و تعدادی از هنرمندان کشور در پارک سیفیه ملایر برگزار و در حاشیه مراسم نیز نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان‌ها برپا شد.

این روزها ملایری ها در دهه ولایت، به مدت ۱۰ روز میزبان مسافران و توریست های مختلف از اقصی نقاط کشور هستند و آئین اختتامیه جشنواره نیز در روز پنج‌ شنبه پانزدهم تیرماه در محل پارک جهان کوچک(مینی وُرد) برگزار خواهد شد.

آمادگی صد درصدی ملایر برای پذیرایی از هموطنان

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ملایر با بیان اینکه تمام ظرفیت‌های شهرستان باید برای برگزاری برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر بکار گرفته شده است، گفت: دستگاه‌های اجرایی، ارگانها و نهادها، موظف به همکاری و همراهی با ستاد غدیر هستند.

حسین فارسی در نشست شورای اداری ملایر با تأکید بر اینکه باید ستاد فرعی غدیر در بخش‌های تابعه تشکیل و برنامه‌های ویژه دهه ولایت به محوریت مردم تشکیل شود، افزود: چهارمین جشواره عید تا عید (قربان تا غدیر) مبل و منبت از پنجشنبه هشتم تیرماه از ساعت ۲۰ شب با حضور میهمانان داخلی و خارجی در پارک سیفیه آغاز می‌شود..

وی خاطرنشان کرد: جشنواره مبلمان منبت، بزرگترین رویداد ملی ملایر است که تمام مجموعه شهرستان و بخش خصوصی برای برگزاری باشکوه این جشنواره پای کار آمده‌اند.

فارسی با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوعی همزمان با دهه ولایت و جشنواره عید تا عید مبل و منبت پیش‌بینی شده که رویکرد همه برنامه‌ها متناسب با دهه ولایت است، گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برقراری نظم و امنیت و ترافیک افتتاحیه و اختتامیه جشنواره و برنامه‌های ویژه دهه ولایت اندیشیده شده است.

معاون فرماندار ملایر با بیان اینکه ️همایش پیاده‌روی غدیر و جشنواره مبل و منبت، روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه قبل از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره برگزار می‌شود، افزود: همایش بزرگ پیاده‌روی از ساعت ۱۸:۳۰ عصر از میدان نبوت تا مجموعه تفریحی و توریستی جهان کوچک (مینی‌ورد) برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: به همت فعالان مبل و منبت ” یک دستگاه خودروی شاهین” برای خریداران مبلمان و شرکت‌کنندگان در همایش پیاده‌روی غدیر تهیه شده که جایزه ویژه شرکت‌کنندگان در جشنواره مبل و منبت و همایش پیاده‌روی بزرگ غدیر است.

شور و حال جشنواره مبلمان منبت با فضاسازی گسترده

شهردار ملایر نیز با بیان اینکه شهر رنگین‌تر از پیش، مهیای چهارمین جشنواره مبلمان منبت اشت، گفت: شور و حال جشنواره مبلمان منبت با  فضاسازی گسترده جهان شهر ملایر ایجاد شده و با تلاش شبانه روزی نیروهای اداره سیما و منظر شهری، آذین بندی معابر و میادین سطح شهر با نصب پرچم های متناسب با حال و هوای جشنواره مبلمان منبت صورت پذیرفت.

مجید فرجی خاطرنشان کرد: در هیمن راستا طراحی، ساخت و نصب المان های زیبای مبل نوری در بلوار مبل و منبت شهید مطهری و بلوار نیروی انتظامی توسط نیروهای خدوم اداره سیما و منظر شهری نیز انجام شد.

وی ادامه داد: به همت نیروهای سیما و منظر شهری، چهار عدد المان زیبای مبل نوری در ابتدا و انتهای بلوار مبل و منبت شهید مطهری، بلوارهای آیت الله میرشاهولد و نیروی انتظامی نصب شد.

شهردار ملایر با بیان اینکه به مناسبت برگزاری چهارمین جشنواره بزرگ مبلمان منبت، آبنمای ریتمیک مجموعه گردشگری جهان کوچک به بهره برداری رسید، گفت: زیباسازی فضای مجموعه گردشگری جهان کوچک و افزایش شور و نشاط شهروندان، از مهم‌ترین اهداف اجرای این پروژه است که با نصب سازه ریتمیک و فواره ها اجرا شده است و با نورپردازی صورت گرفته، جلوه‌ی زیبایی در شب ایجاد می‌کند.

فرجی تأکید کرد: شهر سالم، شهری است که فضاهای اجتماعی با نشاط عمومی برای مردم داشته باشد و امروزه شهرها به فضاهایی سبک و آرام نیاز دارند تا بتوانند حس مطلوبی در شهروندان ایجاد کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن