اجتماعیاقتصادی

رسیدگی به پرونده متخلفان

 مدیر کل تعزیرات حکومتی همدان در ادامه نشست خبری صبح امروز در جمع خبرنگاران درخصوص آمار سه ماهه نخست امسال از رسیدگی به تخلفات صورت گرفته خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین مرضیه یونسی درخصوص رسیدگی به تخلفات مشاغلی اعم از نانوایی‌ها، مرغ‌فروشی‌ها،لاستیک‌فروشی‌ها، لبنیاتی‌ها و مشاورین املاک اظهار کرد: در بحث تخلفات نانوایی‌های سطح شهر در سه ماهه نخست سال تعداد 187 تخلف کم‌فروشی، گران‌فروشی و عرضه آرد خارج از شبکه به ما اعلام شد که 30 مورد از این تخلفات در بحث بهداشت بوده و مبلغ بیش از 10 میلیارد ریال نیز برای این تخلفات در نظر گرفته‌شده‌است.

وی افزود: در بحث تخلفات مرغ‌فروشی‌های سطح شهر نیز 87 مورد گران‌فروشی و عدم درج قیمت به ما اعلام شد که 17 مورد نیز بهداشتی بوده‌است و مبلغ 6 میلیارد ریال جریمه برای این تخلفات در نظر گرفته‌شده‌است.

یونسی در بحث تخلفات لبنیاتی‌ها نیز عنوان کرد: تعداد 13 مورد گران‌فروشی و عدم درج قیمت به ما اعلام شد که 3 مورد در بحث بهداشت بوده‌است و مبلغ 1 میلیارد ریال هم جزای نقدی این متخلفان است.

وی درخصوص تخلفات لاستیک‌فروشان نیز گفت: در سه ماهه نخست امسال 47 مورد گران‌فروشی و احتکار به ما گزارش شده‌است و مبلغ 2 میلیارد ریال هم جزای نقدی در نظرگرفته‌شده‌است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی همدان در بحث تخلفات مشاورین املاک نیز اظهار کرد: 21 پرونده عدم درج قیمت و عدم پرداخت رسید به ما گزاش شده‌است؛ همچنین لازم به ذکر است که اداره تعزیرات تنها در زمینه‌های عدم درج قیمت و بالا بردن بیش از 20 درصد اجاره‌بها همچنین ذکر درصد حق کمیسیون در مواهی‌نامه و قولنامه، می‌تواند ورود کند.

یونسی درخصوص نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه سطح شهر نیز عنوان کرد: در موارد زیادی دیده‌شده‌است که در آرایشگاه‌های زنانه لیزرو بوتاکس انجام می‌شود، که در این خصوص سازمان نظام پزشکی باید ورود کند و تنها در بحث تعرفه سازمان تعزیرات حق ورود دارد.

وی افزود: بیشترین قاچاق صورت گرفته در سه ماهه نخست امسال پارچه، سوخت، لوازم آرایشی و بهداشتی، چایی و لوازم یدکی بودده‌است؛ که بزرگ‌ترین محموله قاچاق نیز مربوط به لوازم یدکی با 445 هزار قطعه بوده‌است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن