اجتماعی

ضرب الاجل یک هفته رئیس سازمان تعزیرات در معرفی خودروسازان متخلف

احمد اصانلو در جلسه بررسی تخلفات شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده خودرو گفت: با گذشت ۲ ماه از تصویب قیمت خودرو‌های مونتاژی در شورای رقابت همچنان این خودرو‌ها در نمایندگی‌های رسمی خودروسازان با قیمتی حدود ۲ برابر مصوبه شورای رقابت به فروش می‌رسند اما هنوز یک پرونده به دست تعزیرات حکومتی نرسیده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: متأسفانه در سال گذشته هم فقط یک گزارش تخلف مربوط به خودروسازان از سازمان حمایت دریافت کردیم که با استفاده از اختیارات مصوبه سران قوا، حکم این پرونده صادر شده است‌.

اصانلو افزود: انتظار داریم که گزارش تخلفات گرانفروشی، احتکار و عرضه نکردن شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده خودرو به سازمان تعزیرات اعلام شود اما متولیان نظارت علیرغم قیمت‌گذاری شورای رقابت، تاکنون گزارشی دریافت ارسال نکردند و چندین مکاتبه ما با سازمان حمایت بدون پاسخ مانده است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه عمل نکردن به وظیفه ذاتی متولیان و آشفته بازار خودرو باعث آسیب به سرمایه‌های اجتماعی شده است، افزود: اگر شفافیت در قیمت‌گذاری وجود داشته باشد و مردم آنالیز قیمت خودروها را بدانند؛ دست دلالان از صنعت خودرو کوتاه شده و سود نهایی را مردم می‌برند.

اصانلو گفت: چنانچه ضابطین قضایی محل یا مکان خاصی که خودرو دپو شده است را به ما گزارش دهند، همکاران ما در گشت حضور خواهند یافت و این موضوع را با جدیت رسیدگی می‌کنیم.

این جلسه با حضور رئیس سازمان حمایت و نمایندگان وزارت صمت، فراجا و سربازان گمنام امام زمان (عج) برگزار شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن