اجتماعیسلامت و پزشکی

اعطای تسهیلات وام قرض الحسنه به بیماران نیازمند

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر در رابطه با عملکرد واحد مددکاری، گفت: ماه گذشته تعداد مراجعین به واحد مددکاری 235 نفر بوده و چهار فقره پرونده برای بیماران سرطانی و صعب العلاج تشکیل شده است، همچنین مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات وام قرض الحسنه به سه بیماران نیازمند پرداخت شد.

دکتر عباس آذرهمایون در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ از واریز 57 میلیون تومان از سوی خیرین به منظور تأمین هزینه درمان بیماران سرطانی و سخت درمان در ماه گذشته خبر داد و افزود: مبلغ 102 میلیون تومان نیز در راستای اهداف تعریف شده و مطابق با صلاحدید مجمع واریز شده است.

این مقام مسئول با اشاره به پرداخت هزینه دارو و درمان و معیشتی به بیماران نیازمند به مبلغ حدود چهار میلیون تومان، از طریق واحد مددکاری، اظهارکرد: پرداخت مبلغ 9 میلیون تومان بابت کمک هزینه پرتودرمانی و شیمی درمانی به سه بیمار نیازمند، پرداخت مبلغ یک میلیون تومان کمک هزینه ایاب و ذهاب به دو بیمار نیازمند، توزیع شش بسته سبد غذایی، توزیع 190 پرس غذایی گرم به ارزش 15 میلیون تومان، توزیع 15 بسته گوشت یک کیلوئی از دیگر اقدامات انجام شده است.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از توزیع 64 مورد وسایل کمک توانبخشی شامل اکسیژن ساز ،کپسول اکسیژن،ویلچر، تشک مواج، ساکشن و تخت بیمارستانی (به صورت امانی) و معرفی 10 مورد از بیماران برای تهیه دارو از داروخانه و تامین هزینه لوازم بهداشتی به 4 مورد از بیماران زخم بستر، خبر داد و افزود: اهدای اعضای زنده یاد ” رحیم میرجمالی ” و صدور 32 مورد کارت اهدای عضو در ماه گذشته رقم خورد.

وی در رابطه با تشریح عملکرد مجمع خیرین سلامت در ماه گذشته، افزود: واریز حدود دو میلیون تومان مساعدت مالی خانواده شادروان دکتر سمیه عاملی برای اورژانس بیمارستان مهر ملایر، واریز مجموعا 45 میلیون و 600 هزار تومان درراستای تهیه سبدکالا ، ذبح گوسفند ، فراخوان جهت زمین میدان سرو ، واریزی قلک ها و صندوق و خرید تجهیزات پزشکی از اقدامات انجام شده در خرداد ماه است.

آذرهمایون به 61 میلیون و 400 هزار تومانی برای برگزاری و تدارکات چهارمین جشنواره غذا مجمع خیرین سلامت اشاره کرد و افزود: واریزی کارمندان و بازنشستگان مراکز بهداشتی درمانی شامل شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت، بیمارستان مهر و امام حسین(ع) در ماه گذشته به حساب مجمع حدود هشت میلیون تومان بوده است.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر به عملکرد واحد پرستاری اشاره و خاطرنشان کرد: انجام خدمات پرستاری رایگان پانسمان زخم بستر، تعویض سوند و…. در منازل بیماران نیازمند ، توسط پرستاران حدیث یوسفی، احمد نادری، هادی آقابیگی ، موحدی ، موسوی و جانجان و بهبودی زخم سه مورد بیمار زخم بستر، انجام شد.

آذرهمایون در رابطه با تجهیزات اهدایی به مجمع خیرین سلامت ، گفت: اهدای یک عدد ویلچیر به نیابت از مرحوم حاج قاسم عباسی و حاجیه خانم کاشانی، اهدای یک عدد تخت بیمار به نیابت از شادروان حاج محمود صابری، اهدای یک عدد سیستم کامپیوتر توسط خیر بزرگوار معصومه کریم زاده به نیابت از مادر مرحومشان شادروان بهیه ابوذر، اهدای یک دستگاه تست قند خون توسط خیر نیکوکار درخشان نیا، اهدای تجهیزات بهداشتی توسط کبری ترکاشوند، اهدای یک عدد واکر وتشک مواج به نیابت از مرحومه سوسن سرکبود، اهدای یک عدد تشک مواج به نیابت از شادروان یدالله فتاحی می آبادی و اهدای یک عدد تخت بیمارستانی به نیابت از مرحومه اعظم تاجعلی، در راستای رفع نیاز بیماران صورت پذیرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن