اجتماعی

ظرفیت‌های گردشگری مسیر همدان، کرمانشاه و سنندج در کنار یکدیگر بی‌نظیر هستند


رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری ، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه تمام ظرفیت‌های گردشگری تاریخی و طبیعی در محور سه استان همدان، کرمانشاه و سنندج قرار دارد، گفت: ظرفیت‌های گردشگری این سه شهر در کنار یکدیگر، موقعیت بی‌نظیری در دنیا و در این حوزه خواهد بود.


به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حمید بادامی‌نجات در جلسه فوق العاده کمیسیون سرمایه‌گذاری مالی و گردشگری شورا با حضور رییس و اعضای شورای شهرستان صحنه و با موضوع تشکیل کمیته گردشگری و انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه‌های گردشگری، اظهار کرد: با توجه به اینکه حوزه گردشگری در تمام اسناد بالادستی استان همدان دیده شده است و علاوه بر میراث فرهنگی، این مهم در اولویت شورا و شهرداری نیز قرار دارد.


وی با تأکید بر اینکه کمیته گردشگری و مرکز پژوهش‌های شورا، بازوی فکری و علمی کمیسیون گردشگری است، گفت: کمیته، سیاست‌گذاری در موضوع گردشگری را به عهده دارد و تمام سیاست‌های کمیته به عنوان مصوبه شورای شهر در بودجه 1402 شهرداری پیش‌بینی شد.


رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری ، مالی و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: 250 میلیارد تومان اعتبار بودجه 1402 شهرداری در سال جاری به حوزه گردشگری تخصیص یافته است که این تصمیم خوبی به منظور کمک به رونق و توسعه گردشگری در همدان است.
بادامی‌نجات به تشکیل ستاد مستقل گردشگری در شهرداری اشاره کرد و افزود: تمام موضوعات حوزه گردشگری در این ستاد به ریاست شهردار مورد بررسی قرار می‎گیرد.
وی ثبت جهانی هگمتانه را یکی از اقدامات موثر در رونق و توسعه گردشگری همدان برشمرد و تصریح کرد: با معرفی این مرکز تاریخی به یونسکو و در صورت ثبت آن، بیست‌وهفتمین اثر در کشور ثبت جهانی خواهد شد.
رییس کمیسیون گردشگری، سرمایه‌گذاری و مالی شورای شهر همدان ادامه داد: یکی از اقدامات خوب شورای دور قبل انعقاد تفاهم‌نامه بین شهرهای همدان، کرمانشاه و کردستان بود که شورای شهر همدان حدود چهار سال نیز متولی آن بوده و این مهم باید با قوت بیشتری در این سه شهر و استان پیگیری شود.
بادامی‌نجات با بیان اینکه قرار گرفتن ظرفیت‌های گردشگری این سه شهر در کنار یکدیگر، موقعیت بی‌نظیری در این حوزه خواهد بود، خاطرنشان کرد: جاذبه‌‌های گردشگری تاریخی و طبیعی در محور این سه استان وجود دارد.
وی یادآور شد: در صورت پیگیری تفاهم‌نامه مذکور، شهرهای در مسیر از مزایای آن و رونق گردشگری منتفع خواهند شد و این مهم، کار بزرگی در رونق گردشگری غرب کشور است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن