اجتماعی

انتخاب همدان به عنوان معین استان کردستان در ستاد اربعین

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به تشکیل ستاد اربعین گفت: همدان، معین استان کردستان در ایام اربعین حسینی انتخاب شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، علی نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری زیست محیطی و بهداشت شورای شهر که با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری همدان برگزار شد، افزود: یکپارچگی و  مدیریت واحد در برنامه‌ریزی اربعین اقدام ارزشمندی است که باعث نظم در خدمت رسانی به زائران حسینی می ‌شود.

نظری ضمن گلایه از عدم ارائه گزارش شهرداری همدان افزود: طی دو سال گذشته علی رغم درخواست و نامه مکتوبی که شورای شهر به شهرداری ارسال کرده ، شهرداری گزارشی از اقدامات و کارهای انجام شده در اربعین حسینی را به شورا ارائه نداده است.

وی با اشاره به اینکه همدان استان معین کردستان از طرف ستاد اربعین حسینی کشور انتخاب شده است، اضافه کرد: طبق نامه ستاد اربعین حسینی، اقدامات دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری همدان در ایام اربعین حسینی باید بر اساس دستورالعمل و مدیریت ستاد در استان مربوطه انجام پذیرد .

وی اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های گذشته تشتت مدیریتی در امر مراسم و برنامه‌های اربعین حسینی انجام می شد اما این تشتت باعث آسیب رساندن به اهداف مورد نظ می‌شود.

وی خطاب به مدیران شهرداری تاکید کرد: تمامی اقدامات باید بر اساس و با مدیریت واحد و همکاری مدیریت ارشد استان صورت پذیرد.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری و رییس کمیته زیرساخت ستاد اربعین استان همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه دستورالعمل وزارت کشور و ستاد اربعین حسینی، گفت: همدان به عنوان استان معین کردستان معرفی شده است و امسال باید بر اساس دستورالعمل دریافت شده با همکاری استان کردستان خدمات رسانی انجام شود.

پورحسینی با بیان اینکه تمامی سیستم‌های مربوطه باید آماده ارائه خدمات به زوار باشند، افزود: اعزام تیم خدمات‌رسانی به زائران در ایام اربعین باید با اخذ مجوز از ستاد باشد و در صورت اعزام بدون هماهنگی مسئولیتی بر عهده ستاد نخواهد بود و تخلف محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما اجازه اعزام نیروها و خدمات بدون مجوز از کردستان را نداریم، افزود: تا کنون هیچ وظیفه‌ای برای خدمات برون مرزی استان به ما داده نشده است.

پورحسینی خطاب به شهرداری، اظهار داشت: شهرداری در حوزه حمل و نقل و اعزام ماشین آلات نیز باید از طریق ستاد اقدام کند و کارها باید در ذیل نظارت ستاد اربعین استان انجام شود چرا که طبق دستورالعمل ستاد هیچگونه مسئولیتی در قبال اعزام نیروها و تجهیزات بدون مجوز نخواهد داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن