اجتماعی

ساعت کانون به وقت کتابخوانی کوک شد

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان در آیین رونمایی و توزیع از ۱۴ هزار کتاب، اسباب بازی و سرگرمی کانون پرورش فکری به مراکز کانون سراسر استان همدان گفت: یک خبر خوب برای بچه‌های استان دارم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین معصومه ابراهیمی هژیر اظهار کرد: کودکان و نوجوانان عزیز پرورش فکر و اندیشه به یک مسیر نیاز دارد و آن مسیر دانایی است که در کتابخانه های کانون پرودش فکری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: فرزندان من دانایی حاصل نمی‌شود مگر اینکه بر روی بالهای کتاب بنشینیم و برویم به دنیای نویسنده آن کتاب و بخوانیم و بخوانیم.

وی ادامه داد:امروز ۱۴ هزار کتاب آمده این یعنی ۱۴ هزار فکر ۱۴ هزار ذوق و هنر و ۱۴ هزار اندیشه است که باید با آنها زندگی کرد و از آنها آموخت.

ابراهیمی گفت: البته در اینجا اعلام میکنم که این اتفاق مبارک بعد از ۲۰ سال به نیابت از ۸ هزار شهید استان همدان شکل گرفته و با نام و یاد شهدای استان گره خورده است.

وی خطاب به کودکان و جوانان گفت:رهبر ما امام خامنه ای خیلی حواسشان به بچه ها هست و تاکید به کتابخوانی بچه ها از سنین پایین دارند و به گفته ایشان دوره نوجوانی برای مطالعه و یاد گرفتن دوره خیلی خوبی است یک دوره طلایی.

ابراهیمی بیان کرد: حضرت آقا بهترین کتابها را کتابهایی می‌دانند که انسان را به سمت خداوند و ارزشهای والا و انقلابی هدایت کند.وی افزود: در میان این ۱۴ هزار کتاب که قرار است به ۴۴ کتابخانه در سراسر استان برود کتابهایی از زندگی نامه نامداران ایران زمین به زبان کودک و نوجوان مانند شهید چمران، آیت الله بهجت، طاهره صفارزاده و … هست که آثار ارزشمندی هستند و سفارش میکنم که بچه ها آنها را بخوانند تا با بزرگان و دانشمندان در حوزه های دین،شهادت، اندیشه و هنر و … ایران زمین آشنا شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان در پایان به شما کودکان و نوجوانان عزیز میگویم که از همین سنین پایین به مطالعه خود نظم بدهید یک برنامه مطالعاتی داشته باشید و خودتان را وادار به مطالعه کنید عادت کنید و وقتی بزرگتر شدید آثار مطالعه را در زندگی شخصی و اجتماعی خودتان خواهید دید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن