اجتماعی

عشایر معلم ندارد

مدیر اداره امور عشایر استان همدان از کمبود معلم برای عشایر استان خبرداد.

جعفر کاویانی دلشاد در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین ‌گفت: 850 دانش آموز عشایر در همدان حضور دارد که 350 نفر کوچ نشین هستند و این تعداد دانش آموز نیاز به 60 معلم ثابت دارد.

وی با اشاره به مسیر های نامناسب عبوری عشایر اظهار کرد:سختی راه باعث شده که 9 معلم در حال چرخش داشته باشیم که در این میان فقط 3 یا 4 معلم ثابت دارد.

کاویانی با تاکید بر اینکه تعداد 500 پنل خورشیدی به عشایر تحویل داده شده است خاطر نشان کرد:.در سال 1402 تعداد 3 هزار پنل خورشیدی درخواست داده ایم که در این میان 900 پنل تا پایان امسال تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر جمعیت عشایران 3900 خانه وار است، که شامل 4 ایل می‌شود و از 900 هزار مراتع 90 هزار از مراتع استان در اختیار عشایر است به روایتی 5/9 نیم درصد همدان در اختیار آنها است.

کاویانی در خصوص بیمه عشایر نیز اظهار کرد:2850 نفر از عشایربیمه اجتمایی هستند و همدان دومین استانی است که تقریبا 80 درصد عشایر بیمه هستند.

وی در پایان گفت: 30 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب  تبصره 16 با سود چهار درصد است که نزدیک به 4 میلیارد پرداخت  و برای ایجاد و تولید گیاهان دارویی، صنایع دستی، ایجاد سایت گردشگری و زنجیره گوشت قرمز برای عشایر استان هزینه شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن