اقتصادی

مرغ باکیفیت همدان صادر و مرغ بی‌کیفیت توزیع می‌شود

رئیس اتحادیه مرغ، ماهی و تخم مرغ همدان از عدم شفاف‌سازی قیمت مرغ در همدان خبر داد.

ابوالقاسم فریبا در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین اظهار کرد: قیمت مصوب و کشوری مرغ باید 73 هزار تومان باشد، اما این درحالی است که قیمت مرغ در استان همدان با 10 هزار تومان افزایش خودسرانه رو به رو است.

وی افزود: طبق تعرفه مصوب، قیمت مرغ  در کشتارگاه باید 67 هزار تومان باشد، و با احتساب 1000 تا 1500 تومان افزایش باید با قیمت 68 هزار و پانصد تومان به دست مرغدار برسد و مرغدار نیز به قیمت 73 هزار تومان باید به مشتریان، مرغ عرضه کند.

وی در ادامه افزود: با تصمیم اداره جهادکشاورزی و طبق مصوبه‌ای که از سوی این اداره به ستاد تنظیم بازار ارائه شده، قیمت مرغ در سطح استان افزایش پیدا کرده و در شرایط کنونی هیچ‌یک از مسئولین درباره این افزایش قیمت، پاسخگو نیستند، تا جایی که درحال حاضر در همدان کم‌ترین قیمت عرضه شده مرغ 83 هزار تومان می‌باشد.

فریبا با اشاره به اینکه این اختلاف قیمت، سود مرغ‌فروش را کم می‌کند، افزود: در نتیجه این اختلاف قیمت‌ها تخلفات زیادی هم شکل می‌گیرد.

رییس اتحادیه مرغ، ماهی و تخم‌مرغ همدان، عنوان کرد: متاسفانه تنها استانی که بدین شکل عمل می‌کند، استان همدان است و این درحالی است که در همسایگی ما و در استان کردستان مرغ با قیمت 76 هزار تومان به دست مردم می‌رسد.

فریبا با اشاره به اینکه در همدان تمامی مرغ‌های بی کیفیت به دست مردم می‌رسد نیز، افزود: متاسفانه در همدان مرغ خوب به خارج استان صادر شده و مرغ‌های بی کیفیت در داخل استان توزیع می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن